Zavřít reklamu

I když Apple v září loňského roku představil čtveřici telefonů jeho řady iPhone 13, jsou zde přítomny jen tři velikosti jejich displejů. Samsung na únorové akci Unpacked 2022 uvedl jen trio modelů Galaxy S22, kdy ale každý disponuje jinou úhlopříčkou. A i když by to mohlo vypadat, že by se měly porovnávat spíše modely Galaxy S22 Ultra s iPhonem 13 Pro Max, ve srovnání s ním obstojí i menší Galaxy S22+. 

Celková velikost 

Vše se samozřejmě odvíjí od velikosti displeje a konstrukce. Apple iPhone 13 Pro Max má 6,7“ uhlopříčku jeho displeje, kdežto Galaxy S22 Ultra má 6,8 palců a Galaxy S22+ 6,6 palců. Jenže modelu Applu je podobný spíše menší Galaxy S22+, protože nenabízí zakřivený displej, jako je tomu u modelu Ultra. Stejně tak konstrukce vypadá velice podobně, kdy je zařízení lemováno pevným rámem. 

 • Galaxy S22+: 75,8 × 157,4 × 7,6 mm, váha 196 g 
 • iPhone 13 Pro Max: 78,1 × 160,8 × 7,65 mm, váha 238 g 

Zajímavost: Samsung nepotřebuje u svého modelu Galaxy S22+ používat žádné šrouby. Když se podíváte na spodní hranu obou strojů, hodně se liší. Uprostřed samozřejmě najdeme Lightning nebo USB-C konektor, v případě Applu jsou ale vedle něho dva šrouby a dva prostupy (pro reproduktor a mikrofony). U Galaxy S22+ zde najdeme prostup jen jeden, přičemž se zde nachází ještě šuplík na kartu SIM. Ten je u iPhonu 13 Pro Max na levé straně pod tlačítky ovládání hlasitosti.

 

Fotoaparáty 

Prostřední model Galaxy S22 má k rivalovi ze stáje Applu blíže i co se specifikací jeho fotoaparátů týče. Model Ultra má přece jen objektivů hned pět, kdežto nižší modely tři, tedy stejně jako mají iPhony řady Pro. Ty jen vynikají přidaným skenerem LiDAR. Z přímého porovnání si lze také všimnout, že iPhone má větší přisvětlující LED. Větší je ale i samotná sestava fotoaparátů. 

Galaxy S22+ 

 • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f/2,2, úhel záběru 120˚  
 • Širokoúhlý fotoaparát: 50 MPx, OIS, f/1,8 
 • Teleobjektiv: 10 MPx, 3× optické přiblížení, OIS, f/2,4 
 • Přední fotoaparát: 10 MPx, f/2,2 

iPhone 13 Pro Max 

 • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f/1,8, úhel záběru 120˚  
 • Širokoúhlý fotoaparát: 12 MPx, OIS s posuvem snímače, f/1,5 
 • Teleobjektiv: 12 MPx, 3× optické přiblížení, OIS, f/2,8 
 • LiDAR skener 
 • Přední fotoaparát: 12 MPx, f/2,2 

V případě použité technologie u předního fotoaparátu jasně vede Apple, protože jeho True Depth kamera je na zcela jiné úrovni, co se ověřování svého uživatele týče. Jenže z toho důvodu je zde stále nutná přítomnost pro mnohé nevzhledného výřezu. Galaxy S22+ oproti tomu obsahuje jen průstřel. Nenabídne ale takovou bezpečnost, proto je zde přítomna ještě ultrazvuková čtečka otisků prstů.

Aby Apple ve svých iPhonech 13 dokázal zmenšit výřez o 20 % oproti předchozím generacím, posunul reproduktor směrem k hornímu rámečku. Tato americká společnost patří mezi designovou špičku, kdy obvykle upřednostní právě design i před funkčností. Pokud jí ale někde Samsung předehnal, je to nejen v absenci šroubků v rámu, ale také právě v řešení reproduktoru.

iPhone 13 Pro Max

Ten je totiž na iPhonech viditelný na první pohled. U Galaxy S22+ jej ale musíte doslova hledat. Skrývá se totiž v úzké štěrbině mezi displejem a rámečkem. Pokud Apple přistoupí k dalšímu redesignu svého výřezu, měl by se v tomto ohledu inspirovat, protože mřížka jeho reproduktoru také ráda chytá značné nečistoty. Řešení Samsungu navíc nemá žádný negativní vliv na kvalitu zvuku.

 

Je to i o ceně 

Už jen přídomek Pro odkazuje k profesionalitě zmíněného modelu iPhonu. Na druhé straně je vrcholem portfolia Samsungu samozřejmě model Ultra, nicméně jak je vidět, i prostřední model řady Galaxy S22 klidně snese přímé srovnání, a navíc je oproti Ultře i iPhonu 13 Pro Max jasně levnější. Pro všechny, kteří nepotřebují S Pen, 108MPx fotoaparát a 10× zoom tak může být model s přídomkem Plus skutečně lepší volbou, která jednoznačně snese srovnání se světovou špičkou.

 • Cena za 128GB verzi Samsung Galaxy S22+: 26 990 Kč 
 • Cena za 128GB verzi Samsung Galaxy S22 Ultra: 31 990 Kč 
 • Cena za 128GB verzi Apple iPhone 13 Pro Max: 31 990 Kč 

Výkonově je na tom navíc scela stejně, co vyšší model Ultra (i co nižší model S22). Teprve čekáme na to, co všechno Exynos 2200 zvládne. Normálnímu uživateli jistě poskytne patřičný výkon, otázkou je, co náročnější hráči mobilních her. V tomto ohledu mohou mít jiné trhy, kam jsou zařízení distribuována se Snapdragonem 8 Gen 1 mírnou výhodu. Apple je pak s jeho čipem A15 Bionic obsaženým v nejnovějších iPhonem samozřejmě králem výkonu, o tom není sporu.

Telefon Galaxy S22+ koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.