Zavřít reklamu

V březnu jsme informovali, že by chytré hodinky Galaxy Watch5 mohly dostat senzor měření tělesné teploty. Nyní však vyšla na světlo světa informace, že tato funkce to do letošní generace pravděpodobně nestihne.

Podle respektovaného technologického insidera Ming Chi-Kua má Samsung velké problémy s naprogramováním algoritmu pro odečítání teploty, jenž je nezbytný pro aktivaci hardwarových senzorů a poskytování přesných údajů. Se stejnými problémy se dle Kua potýká i Apple, který se prý chystal přidat funkci teploměru do letošních Apple Watch Series 8, své plány ale musel odložit na příští rok, neboť algoritmus pro odečítání teploty neměl v rozhodující době ještě připravený.

I když Apple Watch Series 8 a Galaxy Watch5 budou co do designu a specifikací velmi odlišné, metoda, kterou oba používají k tomu, aby do svých hodinek příští generace přidali funkci měření tělesné teploty, se zdá být podobná. Výzva, které oba technologičtí giganti v tomto směru čelí, souvisí s tím, že povrchová teplota kůže se může kvůli externím faktorům měnit. Jak Apple, tak Samsung pracují s hardwarem, který je schopen odečítat jen povrchové teploty, takže se oba snaží vyvinout chytré algoritmy, které by tyto odchylky kompenzovaly a umožnily jejich chytrým hodinkám měřit přesné hodnoty.

Podle Kua je pravděpodobné, že Samsung nebude mít tyto algoritmy letos ještě připraveny, a funkci teploměru by tak jako první mohly dostat příští rok hodinky Galaxy Watch6 (nejde o oficiální název). Není nicméně vyloučeno, že korejský obr vybaví Galaxy Watch5 nezbytným hardwarem a později funkci zpřístupní prostřednictvím firmwarové aktualizace. Takto ostatně již dříve na minulých modelech Galaxy Watch aktivoval měření EKG. Měření tělesné teploty je velké téma, ale nikdo jej zatím do svého řešení ideálně neimplementoval. Zkouší to ale Amazfit, stejně jako Google s jeho společností Fitbit. Konkrétně model hodinek Fitbit Sense je právě jeden z těch, který jistým způsobem už tělesnou teplotu měřit dokáže.

Fitbit Sense koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.