Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu nové chytré hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic. Vůbec poprvé se v hodinkách představuje nový operační systém Wear OS Powered by Samsung, vyvinutý ve spolupráci s Googlem. Další důležitou novinkou je uživatelské rozhraní One UI Watch – intuitivnější systém Samsung ještě nikdy nevtvořil. Hodinky Galaxy Watch 4 jsou dále vybaveny výkonnými hardwarovými komponentami a bohatými možnostmi konektivity. Výrobci nové modely od základu změnili a nabízejí v nich špičková zařízení pro zajištění tělesné i duševní pohody.

Do výbavy Galaxy Watch 4 patří mimo jiné zbrusu nový senzor Samsung BioActive. Patří do kategorie „3 v 1“, což znamená, že se v jediném čipu nacházejí tři důležité zdravotní senzory pro optický a elektrický monitoring srdeční činnosti a analýzu bioelektrického odporu. Díky tomu si uživatelé mohou měřit krevní tlak, detekovat nepravidelnosti v srdečním rytmu, monitorovat stav kyslíku v krvi a vůbec poprvé také měřit množství složek v tělesné stavbě. Díky novému nástroji Složení těla mohou uživatelé zhodnotit do hloubky svůj zdravotní stav a fyzickou kondici, protože jim hodinky prozradí, kolik procent jejich tělesné stavby tvoří kosterní svalstvo, voda či tuk, případně jak jim funguje bazální metabolismus. Stačí dva prsty na zápěstí a senzor zaznamená všechny potřebné údaje – je jich zhruba 2400 a měření trvá přibližně 15 sekund.

Další podstatnou část funkční výbavy tvoří fitness a wellness funkce, které monitorují každodenní aktivity a přispívají tak k dobré fyzické kondici i motivaci k pohybu. Uživatel si může vybrat z široké nabídky řízených cvičení, zapojit se do skupinových výzev s rodinou a přáteli nebo si z obýváku udělat posilovnu, když hodinky Galaxy Watch 4 připojí ke kompatibilnímu televizoru Samsung Smart TV. Na velké obrazovce se pak zobrazí spálené kalorie nebo aktuální tepová frekvence. A když dojde na odpočinek, dokáží Galaxy Watch 4 měřit a hodnotit kvalitu spánku s podrobnějšími výsledky než dříve. Smartphone zaznamená během noci chrápání, hodinky měří při spánku hladinu kyslíku v krvi. V kombinaci s pokročilým analytickým nástrojem Sleep Scores poskytuje systém cenné informace o kvalitě spánku a uživatelé si tak mohou odpočinek plánovat lépe.

Chytré hodinky Galaxy se vyznačují především jednoduchostí a efektivitou. A ta se díky novému uživatelskému rozhraní One UI Watch a operačnímu systému Wear OS Powered by Samsung ještě výrazně zvýšila. Díky rozhraní One UI Watch se do hodinek automaticky instalují kompatibilní aplikace v okamžiku, kdy si je stáhnete do telefonu, samozřejmostí je i automatická synchronizace důležitých nastavení (např. blokování nežádoucích čísel).

Galaxy Watch 4 je také první generací hodinek s novým operačním systémem Wear OS Powered by Samsung. Jde o společné dílo Samsung a Googlu, což znamená, že platforma je součástí rozsáhlého ekosystému. Patří do něj populární aplikace Googlu jako Mapy Google i neméně oblíbené aplikace Galaxy, jako je SmartThings nebo Bixby. Platforma podporuje i známé aplikace jiných výrobců, např. adidas Running, Calm, Strava nebo Spotify. Nově mohou uživatelé na českém a slovenském trhu využít možnost placení hodinkami pomocí služby Google Pay, která bude dostupná od začátku prodeje hodinek 27. srpna.

K vyspělému uživatelskému rozhraní a operačnímu systému patří pochopitelně i dostatečně výkonná hardwarová výbava – zejména vylepšený procesor, kvalitnější displej a více paměti. V Galaxy Watch 4 vůbec poprvé v hodinkách Galaxy najdeme nový, 5nm procesem vyráběný čipset Exynos W920, který je oproti minulému čipu Exynos 9110 o 20 % rychlejší. Operační a vnitřní paměť narostla na 1,5 GB, resp. 16 GB. Grafická jednotka je 10x rychlejší než u předchozí generace. Rozlišení displeje se zvýšilo na 450 x 450 px u větších verzí hodinek a na 396 x 396 px u menších verzí, což znamená podstatně kvalitnější obraz. Displej je samozřejmě typu Super AMOLED a podporuje režim Always-on.

Uživatelům přijde vhod i bohatá zkušenost Samsungu s technologií eSIM, díky níž mohou vyběhnout nebo vyrazit na kolo nebo do přírody i bez telefonu – hodinky se synchronizují automaticky.

K dobrým chytrým hodinkám patří samozřejmě i kvalitní baterie. Galaxy Watch 4 vydrží až 40 hodin na jedno nabití. A pokud nutně potřebujete dobití, po pouhé půlhodině v nabíječce budou mít hodinky dost energie na dalších 10 hodin provozu.

Chytré hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic budou v Česku dostupné od 27. srpna. Galaxy Watch 4 bude možné zakoupit v černé, zelené, růžovo-zlaté nebo stříbrné barvě, Galaxy Watch 4 Classic v černé a stříbrné.

Galaxy Watch 4 ve verzi s velikostí 40 mm budou stát 6 999 korun, 44mm varianta vyjde na 7 599 korun a 44mm verze s LTE na 8 999 Kč. Galaxy Watch 4 Classic se budou v 42mm verzi prodávat za 9 499 korun, 46mm varianta vyjde na 9 999 korun a 46mm verze s LTE na 11 499 Kč. Zákazník, který si v období od 11.–26. srpna 2021 předobjedná Galaxy Watch 4 nebo Galaxy Watch 4 Classic na stránkách www.samsung.cz nebo u vybraných partnerů, získává nárok na bonus v podobě duální bezdrátové nabíječky EP-P4300TBEGEU v hodnotě 1 599 korun.

Dnes nejčtenější

.