Zavřít reklamu

Motorola již nějakou dobu pracuje na novém ohebném véčku Razr 3. Začátkem tohoto týdne do éteru pronikly jeho první fotografie, z nichž vyplývá, že se bude podobat „skládačce“ Galaxy Z Flip3. Nyní známý leaker odhalil, že společnost kromě toho připravuje i telefon s rolovacím displejem.

Podle respektovaného leakera Evana Blasse pracuje Motorola na rolovacím smartphonu s interním označením Felix. Zařízení má prý konvertibilní form faktor jako dva předchozí Razry, ale bez ohebného kloubu. Většího displeje má být místo toho dosaženo rolovacím mechanismem. Ten jej má konkrétně zvětšit až o třetinu.

Telefony s rolovacím displejem nejsou ničím novým, zatím se však nikomu nepodařilo je uvést na trh. Jedněmi z průkopníků této technologie jsou čínské společnosti TCL a Oppo, ty se však zatím nedostaly dále než za koncepty. Možná nejblíže se v této oblasti dostalo LG, které mělo loni představit zařízení s příhodným názvem Rollable, tento projekt byl však ukončen, jelikož korejský technologický obr byl kvůli dlouhodobým ztrátám nucen uzavřít svou mobilní divizi. Podle nedávno uniklých patentů pracuje na rolovacím smartphonu i Samsung.

Kdy by mohla být „rolovačka“ Motoroly představena, není v tuto chvíli známo, podle Blasse však současná fáze testování naznačuje, že uvedena na scénu nebude dříve než za rok. Tato zařízení jsou tak zřejmě ještě hudbou budoucnosti, i když přece jen ne tak vzdálené.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.