Zavřít reklamu

Samsung je již nějakou dobu na trhu se skládacími smartphony jednoznačnou jedničkou. Už brzy by však mohl v této oblasti čelit vážnější konkurenci ze strany čínských výrobců, kteří letos chystají nové ohebné telefony jako na běžícím pásu. Jedním z nich by mělo být i Oppo, které podle všeho pracuje na vážném konkurentovi modelu Galaxy Z Flip4.

Podle čínského webu sohu.com citovaného serverem GSMArena představí Oppo svůj nový ohebný telefon v druhé polovině letošního roku. Jeho form faktor má být podobný tomu, jakým disponují modely Galaxy Z Flip, a bude jej prý pohánět příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+, který by měla používat i čtvrtá generace Flipu. Stát má kolem 5 000 jüanů (zhruba 17 400 Kč). Pro srovnání: Galaxy Z Flip3 se na čínském trhu prodává za 7 399 jüanů (přibližně 26 tisíc Kč). Byla by to tedy skutečně vážná konkurence.

Nepůjde o první ohebný telefon čínského smartphonového obra. Jak si možná vzpomínáte, koncem minulého roku uvedl na scénu „ohýbačku“ Find N, která je přímým konkurentem Galaxy Z Foldu3. Kromě něj by letos své nové skládací smartphony měly představit společnosti Xiaomi, Vivo nebo OnePlus, přičemž tentokrát je šance, že se podívají i na mezinárodní trhy (upřímně v to doufáme). Jednoznačná dominance Samsungu na tomto poli by se tak mohla otřást, což by ovšem pro zákazníky bylo jen dobře, jelikož větší konkurence vede k rychlejším inovacím a nižším cenám.

Související články

Dnes nejčtenější

.