Zavřít reklamu

Samsung je v oblasti ohebných telefonů již nějakou dobu neochvějným vládcem. Velký úspěch zaznamenaly zejména aktuální „skládačky“ Galaxy Z Fold3 a Z Flip3. Jeho konkurenty na tomto poli jsou zejména Xiaomi a Huawei, nicméně jejich ohebná zařízení za těmi od Samsungu zatím kvalitativně zaostávají (a navíc jsou dostupné převážně jen v Číně). Nyní vyšlo najevo, že na tento trh by mohl ještě letos vstoupit další silný čínský hráč, a to společnost OnePlus.

OnePlus, přesněji řečeno jeho softwarový šéf Gary Chen, to naznačil v rozhovoru pro web Android Central. Konkrétně Chen řekl, že připravované vlajkové a ohebné smartphony budou využívat nové funkce, které budou představeny s operačním systémem Oxygen OS 13.

Oxygen OS 13 bude uveden na scénu spolu s Androidem 13 letos na podzim a přinese všechny zásadní funkce Androidu 12L. Tyto funkce učiní chystaný systém od OnePlus vhodným pro zařízení s velkými displeji, jako jsou právě skládací smartphony. První ohebný telefon společnosti by tak teoreticky mohl být odhalen ještě letos. Nicméně už na léto by měl chystat své novinky Samsung, take bude otázkou, zda jej bude chtít OnePlus předstihnout.

Související články

Dnes nejčtenější

.