Zavřít reklamu

Již nějakou dobu je známo, že Xiaomi pracuje na nástupci svého prvního ohebného telefonu Mi Mix Fold. Nyní známý leaker odhalil jeho některé klíčové parametry.

Zařízení s názvem Mix Fold 2, kdy v názvu už skutečně nemá být označení „Mi“, bude podle respektovaného čínského leakera Digital Chat Station stejně jako „jednička“ disponovat špičkovým interním i vnějším displejem. Oba mají podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz (v případě prvního Foldu to bylo 60, resp. 90 Hz), přičemž hlavní zobrazovač prý bude mít opět velikost 8 palců a rozlišení 2K. Leaker také uvedl, že Mix Fold 2 bude mít tloušťku 8,78 mm a vážit pouhých 203 g. Kromě toho potvrdil, že jej bude pohánět příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+.

Dřívější úniky se zmiňují o novém designu kloubového mechanismu, který zařízení údajně umožní rozevřít se ve stylu konvertibilních notebooků, 108MPx hlavním fotoaparátu, ochranném sklu AG Glass, podpoře 5G sítí nebo baterii s kapacitou 5000 mAh. Celkově by mělo jít spíše o aktualizaci předchůdce než o nástupce v pravém slova smyslu. Telefon bude údajně představen buď v květnu nebo červnu a jeho dostupnost bude pravděpodobně znovu omezena bohužel jen na Čínu.

Samsung Galaxy Z Fold3 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.