Zavřít reklamu

Samsung si u své divize Samsung Display objednal pro „skládačku“ Galaxy Z Flip4 o zhruba 60 % více displejových panelů než pro loňský Galaxy Z Flip3. Informoval o tom známý insider v oblasti mobilních displejů Ross Young.

Young uvedl, že Samsung Display očekává, že s dodávkou těchto panelů začne již v dubnu, stejně jako v případě loňského Flipu. V počátku má Samsungu dodat 8,7 milionu panelů. Pro srovnání: u třetího Flipu to bylo 5,1 milionu panelů, tedy o necelých 60 % méně.

Z Youngovy informace vyplývá, že korejský technologický gigant očekává, že letos na trh dodá ještě více ohebných telefonů. Již v listopadu se objevily zprávy, že Samsung má v plánu zvýšit produkci jak Z Flipu4, tak čtvrté generace Z Foldu. Společnost se však chce prý soustředit na produkci příštího ohebného véčka, pravděpodobně kvůli jeho přenosnosti a lepší cenové dostupnosti. V této souvislosti připomeňme, že Galaxy Z Flip3 stál na začátku prodeje 999 dolarů, zatímco Fold3 byl k dostání za téměř dvojnásobek (konkrétně 1 800 dolarů).

O čtvrté generaci Flipu se v tuto chvíli neví nic konkrétního. Spekuluje se, že bude mít vylepšený kloub, lehčí konstrukci než předchůdce (při stejných rozměrech) nebo že velikost jeho vnějšího displeje se zvýší z 1,83 palců minimálně na 1,9 palců. Uveden na scénu by mohl být stejně jako jeho předchůdce v srpnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.