Zavřít reklamu

Samsung v Estonsku, Litvě a Lotyšsku přejmenoval své ohebné telefony Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Fold3. Konkrétně tak, že z nich vypustil ikonické „Z“. Učinil tak kvůli probíhající válce na Ukrajině.

Estonský, litevský a lotyšský web Samsungu nyní Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 uvádí po názvy Galaxy Fold3 a Galaxy Flip3. Písmeno Z bylo z jejich názvu v těchto zemích odstraněno proto, že je symbolem ruské invaze na Ukrajinu. Konkrétně jsou tímto písmenem označena některá ruská bojová vozidla. Zajímavé ovšem je, že k této změně nesáhl ukrajinský web Samsungu, přitom právě zde by odstranění písmena Z v názvech jeho aktuálních vlajkových „skládaček“ dávalo největší smysl.

Samsung podle všeho změnu provedl v tichosti, neboť v souvislosti s ní nevydal žádné oficiální prohlášení. V tuto chvíli není jasné, jestli hodlá Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 přejmenovat i v dalších zemích (nabízelo by se třeba Polsko) a jestli je na Ukrajině bude i nadále prodávat s nezměněným názvem. Korejský obr již předtím pozastavil dodávky všech svých zařízení do Ruska. Neučinil tak však sám od sebe, ale na naléhání Ukrajiny. Zároveň věnoval několik milionů dolarů na humanitární pomoc válkou pustošené zemi.

Související články

Dnes nejčtenější

.