Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 14.–20. března obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o smartphony Galaxy A41, Galaxy A52s, Galaxy A12, řady Galaxy S21 a Galaxy Note20 ale i tablety Galaxy Tab S8 Ultra, Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7 FE.

Galaxy A41, Galaxy A52s, Galaxy A12 a Galaxy Tab S7 obdržely březnový bezpečnostní patch. U prvního zmíněného telefonu byla aktualizace jako první dostupná v Albánii, Rusku a Švýcarsku, u druhého mimo jiné v Česku, na Slovensku nebo v Polsku, u třetího v Hongkongu a u tabletu Galaxy Tab S7 v Česku, na Slovensku, Polsku, Maďarsku, Německu, Rakousku, Itálii a v dalších zemích starého kontinentu. Update se postupně šíří do dalších zemí, přičemž do všech koutů světa by se měl dostat během několika týdnů. Jako vždy si můžete dostupnost nové aktualizace zkontrolovat manuálně otevřením Nastavení→Aktualizace softwaru→Stáhnout a nainstalovat.

Pro připomenutí – březnový bezpečnostní patch opravuje celkem 50 zranitelností, z čehož dvě byly označeny za kriticky nebezpečné, 29 za vysoce nebezpečné a 19 za středně nebezpečné. Opraveny byly mimo jiné vulnerability ve službě Wearable Manager Installer, aplikaci Počasí, rozhraní Setup Wizard nebo launcheru One UI Home, stejně jako chyba související se špatnou konfigurací zabezpečení RKP (Real-time Kernel Protection) ve službě Samsung Knox nebo bug umožňující útočníkovi změnit seznam zamčených aplikací bez ověření.

Na řady Galaxy S21 a Galaxy Note20 pak dorazila aktualizace s nadstavbou One UI 4.1. Jaké nejzajímavější novinky nejnovější verze nadstavby přináší, si můžete přečíst zde. Pokud jde o tablet Galaxy Tab S7 FE, ten dostal update s Androidem 12 a nadstavbou One UI 4 (jako první „přistál“ ve Velké Británii; na další trhy se podle všeho dostane v příštích několika týdnech) a pro Galaxy Tab S8 Ultra Samsung začal v Jižní Koreji vydávat aktualizaci s bezpečnostním patchem za minulý měsíc. Ten opravoval přes 50 zranitelností spojených s ochranou soukromí a zabezpečení.

Související články

Dnes nejčtenější

.