Zavřít reklamu

Samsung dnes oficiálně uvedl na scénu aktualizované uživatelské rozhraní One UI 4, které se jako první představí v telefonech řady Galaxy S21. Nové rozhraní nabízí lepší možnosti přizpůsobení, kvalitnější zabezpečení a bohatší možnosti propojení s dalšími zařízeními v ekosystému Samsungu. Uživatelé se mohou těšit na nové mobilní zážitky, jejichž podobu budou mít pevně v rukou.

Uživatelské rozhraní One UI 4 umožňuje přizpůsobit vizuální podobu telefonu i funkce na míru vkusu a potřebám každého uživatele. K dispozici jsou nové barevné palety a styly, díky nimž lze upravovat domovskou obrazovku, ikony, menu, tlačítka či pozadí aplikací. Změnou prošly i miniaplikace neboli widgety, takže se telefon může stát skutečnou personalizovanou vizitkou svého majitele. V nové nabídce nechybějí ani emoji, obrázky GIF a nálepky, k nimž se dostanete přímo z klávesnice.

Bez kvalitního zabezpečení není soukromí. S aktualizací uživatelského rozhraní One UI 4 tedy Samsung nabízí i nejnovější bezpečnostní prvky, díky nimž si můžete přesně určit, co chcete sdílet s blízkými a kamarády a co má zůstat jen pro vás. Mezi novinky patří třeba upozornění, že se nějaká aplikace pokouší využít fotoaparát či mikrofon, nebo nové okno, v němž se zobrazí veškerá nastavení a ovládací prvky týkající se zabezpečení. Své soukromí už zkrátka nepustíte z rukou.

Díky rozhraní One UI 4 se telefon snáz připojí do rostoucího ekosystému Samsung Galaxy, do nějž patří nejen samotné přístroje, ale i aplikace třetích stran. To je záruka kvalitnějšího mobilního zážitku.

Práci s aplikacemi a službami třetích stran usnadňuje dlouholetá spolupráce Samsungu s jinými velkými firmami ve svém oboru, především s Googlem. Přímo z uživatelského rozhraní lze tak otevírat nejrůznější aplikace, např. videokonferenční program Google Duo.

Nové rozhraní navíc umožňuje sjednotit vzhled všech zařízení a synchronizovat mezi nimi obsah, ať už jde o tradiční smartphony, ohebné modely Galaxy Fold, chytré hodinky Galaxy Watch, nebo tablety Galaxy Tab.

Aktualizované uživatelské rozhraní One UI 4 je již nyní k dispozici v telefonech řady Galaxy S21 a záhy poté dorazí na předchozí verze Galaxy S, Note a Galaxy A, na skládací telefony a tablety. Dostupná je nyní také nová aktualizace softwaru hodinek Galaxy Watch 2, která nabídne vylepšené zdravotní funkce a nové ciferníky.

Související články

Dnes nejčtenější

.