Zavřít reklamu

Díky tomu, že máme k dispozici na testování žhavou novinku Samsungu, tedy model Galaxy S22+, můžeme se také podívat na jednotlivé novinky nadstavby Androidu 12. One UI 4.1 sice nepřináší žádné převratné funkce, ty, kterými ale disponuje, jsou více než příjemné. 

Zde najdete výpis těch nejzajímavějších, které budou samozřejmě i součástí modelů Galaxy S22 a S22 Ultra, stejně jako v dalších telefonech Galaxy, kam se nadstavba chystá zavítat. Tou nejdiskutovanější novinkou je samozřejmě možnost definovat funkci RAM Plus. Té jsme se nicméně věnovali v samostatném článku, a proto ji v tomto seznamu vynecháme. Jednoduše vám umožní určit si, kolik chcete využít interního úložiště pro virtuální paměť RAM. Dříve byla funkce nastavena fixně, a to na 2 GB.

Mimořádný jas 

Modely Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra disponují displejem, který má jas až 1750 nitů, což zatím nenabízí žádný jiný mobilní telefon. Je velice pravděpodobné, že používáte Adaptivní jas, tedy funkci, která jas displeje přizpůsobuje automaticky okolním podmínkám. Pokud ale chcete a potřebujete, můžete si ručně maximální možný jas nastavit. Toho totiž v tom adaptivním nedosáhnete. Abyste se tedy na maximum dostali, musíte k tomu také adaptivní jas vypnout. Při nastavování Maximálního jasu také budete upozorněni na vyšší vybíjení zařízení.

Widget Chytrá pomůcka 

Když Apple okopíroval widgety ze systému Android, přišel s jednou novinkou, kterou je Chytrá sada. Nyní její alternativu přinesl i Samsung ve svém One UI 4.1, jen se jmenuje Chytrá pomůcka. Umožní vám přidat si na plochu zařízení widget, který zobrazuje počasí, kalendář a připomínky, mezi kterými se přepínáte jednoduchým potažením prstu na danou stranu. Na minimu prostoru tak dostanete maximum informací.

Vibrace 

V Nastavení -> Zvuky a vibrace si můžete u Typ vibrací při hovoru/oznámení zvolit nabídku Synchronizovat s vyzváněcím tónem/se zvukem oznámení. Telefon vám tedy bude vibrovat podle toho, jaké vyzvánění a zvuky používáte. Jistě, je to drobnost, ale určitě bude poměrně oblíbená.

Vyvážení zvuku 

Půjdete-li do Nastavení -> Usnadnění -> Zvýraznění pro neslyšící, tak dole najdete možnost vyvážení zvuku vlevo a vpravo. Dříve zde byla možnost vyvážení jen připojeného zvukového zařízení, tedy typicky sluchátek, nově je zde přítomno vyvážení i pro reproduktory telefonu.

Pro režim pro všechny fotoaparáty 

Režim Pro byl dosud přítomný jen pro hlavní širokoúhlý fotoaparát. Nyní v něm ale můžete fotografovat ve všech objektivech, tedy vyjma toho čelního. U standardního režimu Fotoaparát se vám čísly zobrazuje rozsah přiblížení, když se ale přepnete do režimu Pro, vidíte zde už označení objektivů, tedy UW jako ultraširokoúhlý, W jako širokoúhlý a T jako teleobjektiv. Stačí si tedy vybrat, kterým chcete scénu zachytit a níže si nastavit ruční hodnoty, jakými jsou ISO, rychlost závěrky, vyvážení bílé atd.

Ostatní 

Mezi další novinky patří např. širší barevná paleta, která nyní zobrazuje 6 barev namísto tří. Samsung Pay by se pak mělo naučit ukládat řidičské průkazy, lístky do kin, ale třeba i letenky. Jenže kdy bude tato funkce dostupná celosvětově, natož u nás, se ještě neví. V tuzemsku (zatím) nefunguje ani chytrý kalendář, který by měl umět automaticky ukládat události z příchozích chatů v rámci sociálních sítí.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.