Zavřít reklamu

Společnost Samsung v březnu rozšířila své portfolio mobilních zařízení o model Galaxy A41 a ten je nyní dostupný také v Česku. V naší redakci telefon nadchnul a tak se na něj pojďme společně podívat. Potěší slušnou výbavou i nízkou cenovkou. Navíc podle posledních zpráv Samsung přestává prodávat model Galaxy S10e a Galaxy A41 by mohla být skvělá náhrada.

Samsung Galaxy A41 patří sice mezi telefony střední třídy, ale už na první pohled zaujme svým designem. Přes téměř celou přední stranu se rozprostírá velký 6,1 palcový Super AMOLED displej, s rozlišením 2400×1800 pixelů (FHD+) v provedení Infinity-U, to znamená, že v displeji nalezneme malý výřez pro 25Mpx selfie fotoaparát ve tvaru písmene U. Samsungu se povedlo takto velký displej zasadit do, na současné poměry, kompaktního těla, rozměry zařízení totiž činí pouhých 149.9 x 69.8 x 7.9 mm. Když k tomu připočítáme váhu pouhých 152 gramů, nebudete skoro vědět, že máte Galaxy A41 v kapse. Mile nás potěšila také rychle reagující optická čtečka otisků prstů, která se nachází v displeji. Není tak třeba složitě nahmatávat čtečku zezadu zařízení.

Záda telefonu, ač vyrobená z plastu, působí díky neobvyklé úpravě až luxusním dojmem a na slunečním světle vytvářejí zajímavé odlesky. V jejich levé části jsou situovány rovnou tři fotoaparáty – hlavní 48 Mpx snímač se světelností F/2.0,  Depth objektiv s 5MPx a světelností F/2.4, díky kterému můžete zaostřit fotku tam, kam chcete před i po focení. Posledním z trojice je 8 Mpx širokoúhlý objektiv se světelností F/2.2, který umožňuje širší úhel záběru.

Uživatelské prostředí Android 10 s nejnovější nástavbou One UI 2.0 modelu Galaxy A41 je velice svižné a to díky osmijádrovému procesoru a 4 GB paměti RAM. Uživatelé mají k dispozici také 64GB vnitřní úložistě, které lze navíc rozšířit o microSD karty o velikosti až 512GB. Radost udělá také možnost použití dvou SIM karet a to i přesto, že už máte vloženou paměťovou kartu, telefon je totiž vybaven dostatkem slotů. Samsung Galaxy A41 je napájen 3500mAh bateriií, což je o celých 400mAh více, než u již zmiňovaného prémiového modelu Galaxy S10e. Milovníky hudby nadchne přítomnost 3,5mm jacku pro připojení sluchátek. Příznivci nakupování zase ocení NFC čip pro bezkontakní placení.

Nouze není ani o softwarové vychytávky. Mezi ně patří například funkce Game Booster, která analyzuje, jak telefon používáte a na základě toho optimalizuje využití paměti, teplotu a výdrž. Funkce Frame Booster zase zajistí hladký a realistický vzhled grafice. Galaxy A41 je vybaven několikavrstvým zabezpečením Samsung Knox, které je zakomponováno i do hardwarové části zařízení, což znamená dokonalou ochranu vašich dat před malwarem a dalšími škodlivými útoky.

Samsung Galaxy A41 je dostupný celkem ve třech barvách – bílé, černé a modré za cenu pouhých 7 990 Kč. Pokud se rozhodnete telefon zakoupit v Mobil Pohotovosti, získáte nyní navíc také 2 měsíce YouTube Premium jako dárek, to znamená přehrávání videí i na pozadí a zcela bez reklam.

 

 

 

 

Dnes nejčtenější

.