Zavřít reklamu

Modely Galaxy S22 a S22+ jsou k dispozici k předobjednání až do 10. března, kdy hned den na to startuje ostrý prodej těchto novinek vlajkové řady Samsungu. Tato generace smartphonů sice vypadá hodně podobně jako ta loňská, ale představuje jistá vylepšení, která stojí za pozornost. A zde najdete seznam těch největších. 

50MPx hlavní fotoaparát a integrace sociálních sítí

U modelů Galaxy S22 a S22+ zvýšila společnost Samsung počet megapixelů primárního širokoúhlého fotoaparátu, a to poměrně razantně, uvážíme-li, že hlavní fotoaparát řady Galaxy S má od vydání modelu Galaxy S9 v roce 2018 maximální rozlišení 12 MPx. Modely Galaxy S22 a S22+ tedy tento každoročně se opakující vzorec ukončily a poskočily na 50 MPx s PDAF a OIS.

Společnost Samsung pak šla ještě o krok dál a integrovala své režimy Super rozlišení a Noční režim do aplikací Snapchat, Instagram a TikTok. Opět se jedná o poměrně velkou věc. Tato součinnost mezi fotoaparátem a aplikacemi sociálních médií umožní uživatelům pořizovat a sdílet kvalitnější záznam přímo z příslušných aplikacích, aniž by jej museli pořídit v jiném titulu a poté je do nich nahrávat.

4nm čipset 

Není možné obejít tu skutečnost, že je čipset Exynos poměrně kontroverzním. V případě evropského trhu obdrží i modely koupené v České republice tento vlastní čipset Samsungu, který je vyrobený 4nm technologií, který nemusí (ale může) dosahovat výkonu Snapdragonu 8 Gen 1, který se může (ale také nemusí) více zahřívat a který může (ale také nemusí) překvapit. Podle testů to zatím moc nevypadá, nicméně Exynos 2200 je první, který využívá grafický procesor AMD a slibuje si od něho to, co nikdo jiný neumí. Navíc by mohl přinést ještě vyšší výkon, pokud bude mít Samsung před vydáním zařízení ještě prostor pro další optimalizaci. V každém ohledu je to oproti předchozí generaci pokrok.

Armor Aluminum 

Společnost Samsung o novém hliníkovém rámu Galaxy S22/S22+ Armor Aluminum hovořila jako o rámu odolnějším proti poškrábání, a měla pravdu. Rozhodně se také zdá, že je téměř nemožné tyto modely telefonů ohnout, což znamená, že řada Galaxy S22 je zatím jednou z nejodolnějších z tohoto vrcholného portfolia Samsungu. Řada Galaxy Tab S8 však používá stejný materiál Armor Aluminum a výrobce o ní tvrdí, že se ohýbá o 40 % méně než Galaxy Tab S7. Neznamená to sice, že Galaxy S22 a S22+ nabízejí stejné 40% zlepšení oproti řadě Galaxy S21, ale rozhodně jsou na tom lépe. A pak je zde ještě sklo Gorilla Glass Victus+.

Displej Galaxy S22+ 

Ačkoli si Galaxy S22 zachovává stejnou špičkovou úroveň jasu jako jeho předchůdce (1300 nitů), u modelu Plus došlo k jasnému zlepšení. Galaxy S22+ má 6,6“ displej Dynamic AMOLED 2X, který může dosáhnout špičkového jasu 1750 nitů (v režimu automatického jasu), tedy stejného, jaký nabízí model Ultra. Galaxy S22 i S22+ také využívají novou softwarovou technologii nazvanou Vision Booster. Úrovně jasu jsou jedna věc, ale zachování přesnosti barev při jeho různých úrovních jsou věcí druhou. A právě o to se zde tato technologie stará.

45W nabíjení 

Další podobnost, kterou Galaxy S22+ sdílí s modelem Ultra, ale ne se základním Galaxy S22, je 45W superrychlé nabíjení. Jedná se o první smartphone Galaxy S Plus, který nabízí více než 25W nabíjení, ačkoli ani Galaxy S22, ani Galaxy S22+ nejsou v balení dodávány s nějakou verzí napájecího adaptéru. Zákazníci, kteří si s Galaxy S22+ zakoupí i 45W nabíječku, samozřejmě zaznamenají zvýšení rychlosti nabíjení, ale je třeba poznamenat, že rozdíl nemusí být tak velký, jak někteří očekávají. Soudě dle testů, nepřináší 45W technologie rychlého nabíjení oproti té 25W tak velké zlepšení, jak se doufalo.

Čtyři aktualizace Androidu a pět let bezpečnostních záplat 

Spolu s řadou Galaxy S22 společnost také oznámila, že plánuje vydat čtyři aktualizace operačního systému Android a pět let bezpečnostních záplat pro vybrané modely smartphonů Galaxy. Na tomto seznamu jsou samozřejmě i modely Galaxy S22 a S22+. Pokud Samsung tento slib dodrží, a my nevidíme důvod, proč by to neudělal, mohli by mít zákazníci Galaxy S22/S22+ možnost tyto telefony pohodlně používat nejméně čtyři až pět let od jejich vydání.

One UI 4.1 

A konečně je tu prostředí One UI. Galaxy S22 a S22+ se dodávají s uživatelským rozhraním One UI 4.1, které přináší několik zajímavých funkcí, jako je možnost přizpůsobit si, kolik virtuální paměti RAM chcete v zařízení mít, možnost používat všechny tři objektivy primárního fotoaparátu v režimu Pro a několik dalších funkcí souvisejících s přizpůsobením a widgety. Kromě těch specifických funkcí pro One UI 4.1 musíme zmínit i samotné toto prostředí. Není dokonalé, ale přesto je Galaxy ekosystém poměrně pestrý a je jedním z důvodů, proč fanoušci společnosti Samsung milují její smartphony. To i díky prostředí DeX nebo komunikaci s počítači s Windows.

Související články

Dnes nejčtenější

.