Zavřít reklamu

Nejvyšší model řady Samsung Galaxy S22, tedy S22 Ultra, se objevil v testu na mobilní fotografii specializovaného webu DxOMark. Pokud byste si mysleli, že zde zabodoval „na plné čáře“, musíme vás zklamat. Telefon v testu získal 131 bodů, stejně jako loňská „vlajka“ společnosti Oppo Find X3 Pro, a od předních příček je poměrně daleko. Náleží mu totiž 13. pozice.

Začněme nejprve plusy. DxOMark chválí Galaxy S22 Ultra za příjemné vyvážení bílé a věrné barvy za všech podmínek. Díky širokému dynamickému rozsahu si smartphone také ve většině scén zachovává dobrou expozici. Dále se nové Ultře dostalo pochvaly za přirozeně simulovaný bokeh efekt v portrétních fotografiích, zachování pěkných barev a expozice ve všech nastaveních zoomu, rychlé a plynulé automatické ostření u videí, dobrou stabilizaci videa při pohybu a za dobrou expozici a široký dynamický rozsah u videí za jasného světla a ve vnitřních prostorech.

Pokud jde o zápory, S22 Ultra má podle DxOMarku relativně pomalé automatické ostření u fotografií, kdy ji v této oblasti překonává např. zmíněné Oppo Find X3 Pro. Web také poukázal na nekonzistentní ostrost mezi snímky videa, když se kamera během natáčení pohybuje, a to zejména za horších světelných podmínek.

Je třeba brát v potaz, že DxOMark testoval variantu S22 Ultra s čipem Exynos 2200, která se bude prodávat v Evropě, Africe, jihozápadní Asii či na Blízkém východě. Variantu s čipsetem Snapdragon 8 Gen 1, která bude dostupná např. v Severní a Jižní Americe nebo Číně, bude web letos také testovat. I když by se mohlo zdát, že mezi oběma variantami nebude v tomto rozdíl, protože mají vepředu i vzadu stejné snímače, oba čipsety disponují odlišnými obrazovými procesory, které mohou mít různé zobrazovací algoritmy a výpočetní fotografický software. Identické senzory tak mohou nakonec vyprodukovat rozdílné fotografie.

Pro úplnost dodejme, že žebříčku DxOMarku v současnosti vévodí nová „vlajka“ společnosti Huawei P50 Pro se 144 body, následuje Xiaomi Mi 11 Ultra se 143 body a první trojici aktuálně nejlepších fotomobilů uzavírá další zástupce Huawei Mate 40 Pro+ se 139 body. Apple iPhone 13 Pro (Max) je čtvrtý. Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.