Zavřít reklamu

Jistě nám dáte za pravdu, když řekneme, že Samsung se v posledních letech v oblasti aktualizace softwaru velmi výrazně zlepšil. Nicméně nová vlajková řada Galaxy S22 stále postrádá významné QoL vylepšení, které na Androidu existuje již několik let.

Web 9to5Google odhalil, že telefony Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra nepodporují funkci, kterou Google nazývá seamless updates („hladké aktualizace“). Tato funkce v podstatě rozděluje úložiště telefonu na oddíly A/B a při instalaci velkých updatů mezi nimi „žongluje“. Pokud se např. aktuálně používá oddíl A, aktualizace se nainstaluje do oddílu B a naopak.

 

Proč Samsung tuto funkci do své nové vlajkové řady nepřidal, není jasné. Neměla ji ostatně ani předchozí řada a situace se v budoucnu pravděpodobně nezmění. Je možné, že její absence nějak souvisí s bezpečnostními opatřeními na zařízeních, bez vyjádření korejského technologického obra je to však jen spekulace.

„Hladké aktualizace“ jsou užitečné z několika důvodů – uživatelé mohou jednak relativně snadno vrátit zpět vadné updaty, aniž by došlo k úplnému vymazání telefonu, a jednak mohou používat oddíly A/B k duálnímu spouštění dvou samostatných customizovaných ROMek (což ovšem většina běžných uživatelů nedělá).

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.