Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali o tom, jak společnost Samsung změnila ve své tiskové zprávě specifikace ohledně obnovovací frekvence displejů řady Galaxy S22 a S22+. Spodní hranici 10 Hz totiž posunula až na 48 Hz. To, že je tomu skutečně tak, nyní potvrzují i oficiální stránky Samsung.cz a ostatně i české zastoupení společnosti. 

Ano, na webu Samsung.cz už jsou hodnoty opraveny, čemuž ještě včera v době psaní původního článku nebylo. Zajímavější je nicméně spíše vyjádření oficiálního zastoupení společnosti Samsung pro Českou republiku, které se podařilo získat magazínu Mobilizujeme.cz, a které situaci vysvětluje.

Galaxy

„Rádi bychom vysvětlili případné nejasnosti týkající se obnovovací frekvence displeje telefonů Galaxy S22 a S22+. Ačkoli zobrazovací komponenta obou zařízení podporuje obnovovací frekvenci 48 až 120 Hz, proprietární technologie společnosti Samsung nabízí nastavitelnou obnovovací frekvenci displeje a umožňuje snížit rychlost přenosu dat z procesoru k displeji až na 10 Hz. 

Důvodem je snížení spotřeby energie. Obnovovací frekvence displeje se původně udávala v rozmezí 10 až 120 Hz (10 až 120 obr/s), nicméně později jsme se rozhodli komunikovat tuto informaci způsobem, který je v souladu s obecně uznávaným standardem. Ujišťujeme spotřebitele, že nedošlo k žádné změně hardwarových specifikací a obě zařízení podporují až 120 Hz pro mimořádně plynulé zobrazování obsahu,“ uvedl David Sahula, tiskový mluvčí spol. Samsung Electronics Czech and Slovak. 

Jinými slovy se dá říci, že pokud se uvádějí hodnoty displeje, tak ten k zobrazování obsahu frekvencí 10 Hz navržený není, a proto by u něho bylo takové označení zavádějící. Nicméně právě s pomocí proprietárního softwaru společnosti se až na tuto hranici dostane, ale ne však svými vlastnostmi jako právě softwarovými možnostmi. Pro uživatele by se tak nemělo nic měnit, a původně uváděný rozsah by tedy měl stále platit.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.