Zavřít reklamu

Stejně jako Galaxy S22 Ultra je i Galaxy S22+ vybaven podporou 45W rychlého nabíjení. Samsung tvrdí, že 45W nabíjení dokáže u podporovaných modelů nabít jejich baterii až na 50 % za méně než 20 minut, což naznačuje, že společnost značně zlepšila rychlost samotného nabíjení ve srovnání s předchozí generací. Ta totiž poskytovala jen 25 W stejně, jako je tomu nyní u základního modelu Galaxy S22. 

Ano, 45W nabíjení je rychlejší, stále ale není o tolik rychlejší než jen 25W nabíjení. Jak otestoval magazín Sammobile, tak po 20 minutách se model Galaxy S22 Ultra s použitím 45W nabíječky nabil na 45 % a v případě použití 25W nabíječky to bylo na 39 %. Po půl hodině byl rozdíl u obou nabíječek pouhých 7 % a doba nabíjení z 0 na 100 % byla jen o čtyři minuty delší v případě pomalejšího řešení. Časy tedy nejsou nijak ohromující, ostatně ve videu níže se můžete podívat na celý průběh testu.

Vzhledem k tomu, že Galaxy S22+ má menší baterii (4500 mAh oproti 5000 mAh u Ultry), tak by se teoreticky mohl tvrzení společnosti o dosažení 50 % nabití za 20 minut skutečně vyrovnat. Dobrou zprávou je, že se mu to opět podle testu Sammobile skutečně povedlo, protože dokázal dosáhnout 49% nabití za 20 minut, což je prakticky stejná hodnota, kterou uvádí Samsung.

Je zde ale i špatná zpráva. Jak totiž z uvedených testů vychází, 45W nabíjení je i nadále záležitostí typu „skvělé, pokud ho máte, žádný problém, pokud ho nemáte“. I když se tedy specifikace novinek zlepšily, nejedná se o žádný zásadní skok, který by byl někde vidět. Jen doplňme, že bezdrátové nabíjení je pořád 15W a to reverzní 4,5W.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.