Zavřít reklamu

Samsung včera kromě nových skládacích smartphonů Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3, chytrých hodinek Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic a bezdrátových sluchátek Galaxy Buds 2 uvedl na scénu i nové dotykové pero S Pen Pro. To již dříve poodhalil v rámci představení telefonu Galaxy S21 Ultra, nyní je tak představil „plnohodnotně“ se vším všudy.

S Pen Pro je kompatibilní s novou „skládačkou“ Galaxy Z Fold 3, ale jeho použití není – na rozdíl od pera S Pen Fold Edition – omezeno na skládací zařízení. Nový stylus má v očích Samsungu překlenout mezeru mezi unikátním digitizérem třetího Foldu a dalšími zařízeními Galaxy, jež podporují S Pen.

Třetí generace Foldu s běžnými S Peny nefunguje, protože její ohebný displej vyžadoval unikátní digitizér (vrstvu, která zaznamenává dotyk pera), pročež Samsung pro ni musel vyvinout nové S Peny.

S Pen Pro je technicky vzato S Pen, který má dvě různé polarity – nebo režimy – a fyzické tlačítko pro přepínání mezi nimi. První mód funguje pouze s třetím Foldem a žádným jiným zařízením. Druhý režim funguje s jakýmkoli jiným smartphonem nebo tabletem Galaxy podporujícím „normální“ S Pen, nicméně dočasně vypíná kompatibilitu s Foldem 3.

Uživatelé S Penu Pro mohou plynule přecházet mezi třetím Foldem a dalším smartphonem či tabletem Galaxy stisknutím přepínače na jeho konci, pokud jsou obě zařízení přihlášena ke stejnému účtu Samsungu.

S Pen Pro jinak na délku měří 173,64 mm, má průměr 9,5 mm a váží 13,8 g, což znamená, že je větší a těžší než běžný S Pen nebo S Pen Fold Edition. Disponuje párovacím tlačítkem a LED indikátorem a do vínku také dostal nový hrot Pro Tip, který je měkčí a pod tlakem se lehce zatahuje, aby chránil ohebný displej.

Stejně jako ostatní produkty představené na včerejší akci Galaxy Unpacked bude nový stylus dostupný od 27. srpna a jeho cena byla stanovena na 99,99 dolarů (zhruba 2 200 korun).

Dnes nejčtenější

.