Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung, přesněji řečeno jeho divize Samsung Display, je světově největším výrobcem malých OLED panelů. Jeho displeje používají všechny smartphonové značky včetně Applu, Googlu, Oppo, Xiaomi, Oppo a OnePlus. Společnost nyní údajně vyvinula nový OLED panel pro smartphony s názvem E5 OLED, který ovšem nebude debutovat v telefonu Galaxy.

Panel E5 OLED si podle neoficiálních zpráv odbude premiéru v telefonu iQOO 8 (iQOO je podznačkou čínské společnosti Vivo). Smartphone prý do vínku dostane 6,78palcový displej s rozlišením QHD+, hustotou pixelů 517 ppi a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzhledem k tomu, že používá technologii LTPO, podporuje variabilní obnovovací frekvenci (od 1–120 Hz). Jde o 10bitový panel a dokáže zobrazit miliardu barev. Po stranách je zakřivený a uprostřed má kruhový průstřel pro selfie fotoaparát.

Smartphone by měl jinak disponovat novým čipsetem Qualcommu Snapdragon 888+, 12 GB operační paměti, 256 GB interní paměti, rychlým nabíjením s výkonem 120 W a z Androidu 11 vycházející nadstavbou OriginOS 1.0. Uveden na scénu bude 17. srpna. Je zajímavé vidět, že nový OLED panel Samsungu bude debutovat na jiném zařízení, než je smartphone Galaxy. Technologický gigant však neprozradil, jakých vylepšení dosáhl oproti panelu E4 OLED.

Související články

Dnes nejčtenější

.