Zavřít reklamu

Nejvyšší model aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 – S21 Ultra – se i přes svou vysokou cenu stal v prvním letošním kvartálu z hlediska tržeb nejprodávanějším androidovým telefonem. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint.

Nejnovější čísla Counterpointu ukazují, že smartphony v prvních třech měsících letošního roku dosáhly celosvětového rekordu v tržbách za první čtvrtletí. Z velké části to bylo díky zadržované poptávce a uvolňování restrikcí spojených s koronavirovou pandemií na většině důležitých světových trhů.

Galaxy S21 Ultra si z koláče tržeb „ukousl“ 3 %, čímž se stal v prvním čtvrtletí nejprodávanějším androidovým telefonem. V žebříčku deseti nejprodávanějších smartphonů je však až na 5. místě, když jej předstihly iPhone 11 (3 %), iPhone 12 Pro (9 %), iPhone 12 (11 %) a iPhone 12 Pro Max (12 %). Ze zástupců Androidu na seznamu figurují ještě dva telefony Samsungu – standardní Galaxy S21 (2 %) a Galaxy S21+ (1 %).

Je pochopitelné, proč se špičková zařízení Samsungu v žebříčku umístila tak vysoko – high-endové smartphony mají vyšší marže. Na seznamu telefonů z hlediska počtu prodaných kusů modely řady Galaxy S21 nefigurují. Tento žebříček opět ovládli zástupci Applu – na 1. místě skončil iPhone 12 (podíl 5 %). Z androidových smartphonů se nejlépe vedlo Redmi 9A (2 %). Ze zástupců Samsungu se nejvíce dařilo Galaxy A12, který se s 1 % podílu umístil třetí (za Redmi 9).

Související články

Dnes nejčtenější

.