Zavřít reklamu

Korejská média citující analytickou společnost Kiwoom Securities reportují, že Samsung je zklamán prodeji aktuální vlajkové řady Galaxy S21. Prvotní očekávání byla ta, že telefony nové řady budou hitem, to se však podle všeho nestalo.

Podle jihokorejských webů Naver a Business Korea během prvních šesti měsíců dostupnosti řada S21 prodala celkem 13,5 milionu kusů. To je o 20 % méně, než kolik se za stejné období prodalo telefonů loňské řady S20, a dokonce o 47 % méně než modelů předloňské řady S10.

Weby upřesnily, že za první měsíc dostupnosti řada S21 prodala více než milion kusů a za pět měsíců 10 milionů kusů.

Jihokorejský smartphonový obr údajně spoléhá na to, že zájem o „vlajky“ řady Galaxy S oživí jeho chystaný vlajkový čipset Exynos 2200, jehož součástí bude GPU od AMD. Tento grafický čip má být podle jiných zpráv z Jižní Koreje až o 30 % výkonnější než GPU Mali v současném vlajkovém čipsetu Samsungu Exynos 2100 a měl by být také rychlejší než GPU Adreno v připravovaném vlajkovém čipsetu Qualcommu Snapdragon 898.

Vzhledem k tomu, že letos tentokrát nedorazí řada Galaxy Note, Samsung se v segmentu high-endu bude muset spoléhat na nové skládací smartphony, tedy Galaxy Z Fold 3 a Flip 3. A korejský gigant má v nejvyšším segmentu potíže. Ve druhém kvartálu letošního roku dodal na globální trh celkem 58 milionů smartphonů, což je meziročně zhruba o 7 % více. Pokud však prodeje řady S21 pokulhávaly, znamená to, že za zvýšením stála zařízení pro nižší a vyšší třídu.

Vrásky na čele může Samsungu přidělávat i konkurence, přesněji řečeno Xiaomi. Čínský technologický obr se v letošním druhém čtvrtletí stal na úkor Applu druhým největším výrobcem smartphonů na světě, a v červnu dokonce předstihl i Samsung (alespoň tedy podle společnosti Counterpoint).

Související články

Dnes nejčtenější

.