Zavřít reklamu

Není nijak neobvyklé, že na smartphonech se čas od času objeví problémy s displejem. Pokud však používáte zařízení od společnosti, jehož produkty jsou známy excelentní spolehlivostí, každý takový případ vyvolá větší pozornost. Jako nyní, kdy bylo zaznamenáno několik případů, v nichž figurují displeje telefonů Galaxy S20. Konkrétně jejich obrazovky znenadání přestávají fungovat. Příčina? Neznámá.

První stížnosti na tento problém se začaly objevovat již v květnu a podle všeho se nejvíce týká modelů S20+ a S20 Ultra. Podle postižených uživatelů se problém projevuje tím, že nejprve začne displej řádkovat, poté se řádkování zintenzivní a nakonec obrazovka zbělá nebo zezelená a zamrzne.

Jak by se dalo očekávat, na problém upozornili dotčení uživatelé na oficiálních fórech Samsungu. Moderátor jim navrhl, aby zařízení spustili v nouzovém režimu a zkusili resetovat. To však podle všeho problém nevyřešilo. Mnozí uživatelé na fórech uvedli, že jej vyřešili jediným způsobem, a to výměnou displeje. Pokud předmětné zařízení již není v záruce, může jít o velmi drahé řešení.

Není to první případ týkající se problémů s displeji smartphonů Samsungu. Jako příklad z poslední doby lze uvést Galaxy S20 FE a jeho potíže s dotykovou obrazovkou. Ty však korejský technologický obr vyřešil softwarovými aktualizacemi, zatímco v nejnovějším případě se zdá, že jde o hardwarový problém. Samsung se k věci zatím nevyjádřil, je však pravděpodobné, že tak brzy učiní.

Související články

Dnes nejčtenější

.