Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung chystá vlajkový čipset Exynos s grafickým čipem od AMD. I když korejský technologický obr dosud neodhalil, jaké výkonnostní vylepšení od čipsetu, který podle všeho ponese název Exynos 2200, můžeme očekávat, již začátkem roku se v éteru objevil první benchmark, který ukazoval, že nový čipset je podstatně rychlejší než aktuální vlajkový čipset Applu A14 Bionic. Nyní se „next-gen“ Exynos objevil v dalším benchmarku, kde čip Applu opět přesvědčivě porazil.

Podle známého leakera Ice universe v současnosti Samsung testuje nový Exynos s jádry Cortex-A77. Zveřejnil screenshot z benchmarkové aplikace 3DMark, kdy v testu grafického výkonu Wild Life Exynos nové generace dosáhl 8134 bodů s průměrným frameratem 50 fps. Oproti tomu iPhone 12 Pro Max s čipem A14 Bionic v něm získal 7442 bodů s průměrnou snímkovací frekvencí 40 fps. Pro srovnání také leaker změřil výkon aktuálního vlajkového čipu Samsungu Exynos 2100, který v testu dosáhl 5130 bodů s průměrným frameratem 30,70 fps. Dodejme, že s tímto čipem byl testován telefon Galaxy S21 Ultra.

„Ve finále“ by Exynos 2200 mohl v oblasti grafiky nabídnout ještě vyšší výkon, jelikož s největší pravděpodobností bude používat procesorová jádra Cortex-X2 a Cortex-A710, která jsou mnohem rychlejší než jádra Cortex-A77 použitá v testu. Nový Exynos, který by měl existovat ve verzi pro smartphony i notebooky, bude podle nejnovějších neoficiálních zpráv představen již příští měsíc.

Dnes nejčtenější

.