Zavřít reklamu

Dnes jsme vás informovali, že Samsung podle všeho pracuje na ohebném telefonu, který se bude ohýbat na dvou místech. Nyní do éteru pronikly rendery z dílny webu LetsGoDigital, které ukazují, jak by telefon mohl „v reálu“ vypadat.

Zveřejněné obrázky naznačují, že kloubové části zařízení budou podporovat 360° ohyb displeje, a že by se tedy mohlo ohýbat jako akordeon nebo peněženka.

Jméno zařízení s unikátním form-factorem zatím stále není známé, spekuluje se však o názvu Galaxy Z Duo-Fold nebo Galaxy Z Tri-Fold. Podle informací japonského webu Nikkei Asia bude obrazovka telefonu moci mít v rozloženém stavu poměr stran 16:9 nebo 18:9 a korejský technologický gigant jej představí ještě v letošním roce.

Známo není ani to, kolik takový smartphone bude stát. Je nicméně možné předpokládat, že bude dražší než Galaxy Z Fold 2, který byl loni na trh uveden za dosti vysokých 1 999 dolarů (zhruba 44 400 korun). Připomeňme, že Samsung by měl letos – zřejmě v polovině roku – uvést na scénu ohebné telefony Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Nebude však zdaleka sám – své „skládačky“ se podle všeho chystají odhalit též Xiaomi, Oppo nebo Vivo.

Dnes nejčtenější

.