Zavřít reklamu

Společnost Oppo si v minulosti udělala jméno nejen svými smartphony, ale také různými inovacemi, počínaje 125W nabíječkou, konče konceptem rolovacího telefonu. Jak z neoficiálních zpráv víme, pracuje také na svém prvním skládacím smartphonu. Nyní do éteru pronikla informace, že jej uvede na scénu možná již za několik týdnů.

Tato informace pochází od důvěryhodného zdroje – čínského leakera vystupujícího pod jménem Digital Chat Station. Ten na Twitter napsal, že odhalení ohebného telefonu čínského výrobce můžeme očekávat mezi dubnem a červnem.

Jak před časem uvedl zasvěcený informátor z displejového průmyslu Ross Young, Oppo letos představí rovnou čtyři skládací smartphony. Minimálně pro jeden by měl dodávat ohebný panel (dovnitř se skládající) Samsung. Jeho divize Samsung Display prý vyvíjí displej i pro jeden z ohebných telefonů Xiaomi (to prý chystá letos představit až tři „skládačky“).

Letošní rok bude podle všeho na skládací smartphony bohatý. Mimo Oppo a Xiaomi by svá ohebná zařízení měl představit také Samsung (pravděpodobně to bude Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3), Vivo a pro někoho možná překvapivě i Google. Svůj v pořadí druhý ohebný telefon – Mate X2 – již v únoru uvedl na scénu Huawei.

Související články

Dnes nejčtenější