Zavřít reklamu

Samsung pokračuje v rychlém vydávání březnového bezpečnostního updatu. Jeho nejnovějším příjemcem je necelé tři roky starý telefon Galaxy Note 9.

Nová aktualizace nese firmwarovou verzi N960NKSU3FUC1 a v tuto chvíli je distribuována v Jižní Koreji. Jako v případě minulých bezpečnostních updatů by se i tento měl v brzké době – pravděpodobně v příštích dnech – rozšířit do dalších koutů světa.

Nová bezpečnostní záplata kromě vulnerabilit, které v Androidu opravil Google, řeší tři exploity nalezené v čipsetu Exynos 990 a 16 dalších bezpečnostních „děr“ souvisejících se zařízeními Galaxy. Pokud jste update ještě nedostali, můžete si jeho dostupnost zkontrolovat manuálně otevřením menu Nastavení, zvolením možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat.

Galaxy Note 9 byl na trh uveden v srpnu roku 2018 s Androidem 8.1 Oreo a od té doby dostal dva velké systémové updaty. V současnosti telefon běží na Androidu 10 a z něj vycházející uživatelské nadstavby One UI 2.5. Je také zařazen do měsíčního plánu bezpečnostních aktualizací. Nejnovější bezpečnostní patch v posledních dnech a týdnech obdržela již celá řada zařízení Samsungu, včetně telefonů řad Galaxy Note 10, S10, S9 a Note 20, skládacích smartphonů Galaxy Fold a Galaxy Z Fold 2, telefonů Galaxy A8 (2018), Galaxy M31 nebo vlajkových tabletů Galaxy Tab S7.

Související články

Dnes nejčtenější

.