Zavřít reklamu

Nedávno do éteru pronikla zpráva, že příští ohebné telefony Samsungu Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 by mohly být představeny v červenci. Nyní spolehlivý leaker Ice universe do světa vypustil tweet, že je „velmi pravděpodobné“, že druhý jmenovaný bude vybaven technologií poddisplejové kamery UPC (Under Panel Camera).

O tom, že Galaxy Z Fold 3 by mohl jako první smartphone Samsungu disponovat fotoaparátem v displeji, se spekuluje již několik měsíců. Podle neoficiálních zpráv bude mít telefon také silnější sklo UTG, aby mohl podporovat dotykové pero S Pen.

Vnitřní displej první generace Foldu disponoval širokým výřezem, v němž našly místo dva fotoaparáty. Vnitřní displej jeho nástupce nabídl větší poměr velikosti displeje k tělu, a to díky řešení v podobě průstřelu. Galaxy Z Fold 3 by pak díky technologii UPC měl nabídnout ještě větší poměr velikosti displeje k tělu, což ostatně ukazují i dosud uniklé rendery.

Podle dosavadních neoficiálních informací dostane třetí generace Foldu do vínku AMOLED displej s úhlopříčkou 7,55 palců, vnější obrazovku s úhlopříčkou 6,21 palců, čipset Snapdragon 888, alespoň 12 GB operační paměti a minimálně 256 GB vnitřní paměti a baterii s kapacitou 4500 mAh. Měl by také podporovat 5G sítě a softwarově běžet na nadstavbě One UI 3.5.

Související články

Dnes nejčtenější

.