Zavřít reklamu

Do éteru pronikly koncepční rendery údajného prvního skládacího smartphonu Xiaomi. Na první pohled připomíná véčkový ohebný telefon Samsungu Galaxy Z Flip.

Rendery ukazují velký vnější displej a čtvercový fotografický modul se třemi snímači, který připomíná fotomodul z aktuální vlajkové lodě Xiaomi Mi 11. Hlavní displej, který není vidět celý, je prakticky bez rámečků.

Podle neoficiálních zpráv bude mít první „skládačka“ čínského smartphonového obra design, který lépe chrání ohebný panel. Kromě toho prý hlavní displej nebude mít žádný průstřel pro přední kamerku, což naznačuje, že telefon by mohl disponovat fotoaparátem v displeji. „Zákulisní“ informace se také zmiňují o tom, že zařízení bude používat ohebný panel od Samsungu a že půjde o nejlevnější skládací smartphone na trhu.

Xiaomi by mělo pracovat ještě na dvou ohebných telefonech. Jedním z nich bude podle leakera Digital Chat Station Mi Mix 4 Pro Max, který prý bude uveden na scénu již brzy, a který by tak mohl být ve skutečnosti prvním skládacím smartphonem čínského výrobce.

Jak z našich předchozích novinek víte, skládací zařízení na letošní rok připravuje také Samsung (podle všeho to budou telefony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3), Oppo, Vivo nebo Google. Letošek by tak mohl být rokem, kdy se skládací smartphony pomalu začínají stávat mainstreamem.

Související články

Dnes nejčtenější

.