Zavřít reklamu

Do éteru pronikly další neoficiální informace o prvním skládacím smartphonu společnosti Xiaomi s údajným názvem Mi Mix 4 Pro Max. Asi nejpodstatnější je ta, že zařízení by se  jako ohebné telefony Samsung Galaxy Z Fold 2 a Huawei Mate X2 mělo skládat dovnitř.

Podle v poslední době čím dál aktivnějšího čínského leakera Digital Chat Station bude Mi Mix 4 Pro Max používat velký fotografický senzor Sony IMX700y (s velikostí 1/1.28″) s 10x periskopovým objektivem. Disponovat by také měl velkou baterií s výkonným rychlým nabíjením. Xiaomi by jej prý mělo představit již brzy, konkrétnější však leaker nebyl.

Jak již dříve uvedl zakladatel výzkumně-poradenských společností Display Supply Chain Consultants a DisplaySearch a v oblasti displejů zasvěcený insider Ross Young, dodavatelem displejů pro telefon je čínská firma China Star Optoelectronics Technology. Zařízení také podle jeho informací bude mít ve složeném stavu úhlopříčku 6,38 palců. Hlavní displej by měl mít velikost 8,03 palců a obnovovací frekvenci 90 nebo 120 Hz.

Kromě tohoto Xiaomi letos údajně uvede na scénu další dva ohebné telefony, z nichž jeden by se měl skládat také dovnitř a mít o něco větší obrazovku (a pro nějž by měl displej vyrábět Samsung) a druhý se skládat ven.

Letos by mělo být na poli skládacích smartphonů živo. Kromě Xiaomi ohebné telefony podle všeho chystají i Samsung (ten dokonce dva – Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3), Oppo, Vivo nebo Google.

Související články

Dnes nejčtenější

.