Zavřít reklamu

Globální dodávky smartphonů by v letošním roce mohly vzrůst o 5,5 %, přičemž hybnou silou tohoto růstu by měl být vývoj 5G. Ve své nejnovější zprávě to uvádí analytická společnosti IDC.

IDC očekává, že v prvním kvartálu tohoto roku se dodávky smartphonů meziročně zvýší o 13,9 % a že smartphony s podporou 5G sítí se letos budou na veškerém objemu smartphonové produkce podílet z více než 40 procent. V roce 2025 by to prý již mohlo být téměř 70 %. Na zvýšených dodávkách se podle analytické společnosti bude podílet také zadržovaná poptávka po smartphonech.

Zpráva se také zmiňuje o tom, že dodavatelské řetězce, výrobci a různé další kanály jsou nyní lépe připraveny na další lockdowny, aby uspokojily poptávku, která je navzdory současnému stavu lockdownů stále silná. Dodávky prostřednictvím online kanálů loni vzrostly na 30 % celkového podílu, což je v porovnání s rokem 2019 o osm procentních bodů více.

IDC také odhaduje, že letos dodávky smartphonů stoupnou v Číně o 6 % a v USA o 3,5 %. Dodávky má „nakopnout“ vývoj 5G na obou trzích a úspěch iPhonu 12. Očekává též, že průměrná cena androidového 5G smartphonu do roku 2025 díky konkurenci klesne na 404 dolarů (přibližně 8 900 Kč).

V této souvislosti připomeňme, že nejlevnějším 5G smartphonem Samsungu je v současnosti Galaxy A32 5G, který lze u nás sehnat pod 7 tisíc korun.

Související články

Dnes nejčtenější

.