Zavřít reklamu

Analytická společnost Sensor Tower zveřejnila informace o nejstahovanějších neherních aplikacích za letošní leden. Žebříčku kraluje platforma pro zasílání zpráv Telegram, která zaznamenala více než 63 milionů unikátních stažení. To je téměř čtyřikrát více než před rokem.

Důvod nynější popularity Telegramu, který byl na trh uveden v roce 2013, je zřejmý – přesně měsíc staré oznámení konkurenční chatovací aplikace WhatsApp, že od února bude sdílet osobní data uživatelů s dalšími společnostmi Facebooku (po velkém odporu uživatelů sociální gigant platnost nových pravidel o tři měsíce odložil). Nejvíce stažení – přes 15 milionů neboli 24 % – pocházelo z Indie, druhý nejvyšší počet instalací měl svůj původ v Indonésii (6 milionů neboli 10,5 %).

Druhou nejstahovanější aplikací za první měsíc nového roku byla globálně populární platforma na tvorbu a sdílení krátkých videí TikTok, která nasbírala 62 milionů instalací. Nejvíce jich – 10,5 milionu či 17 % – pocházelo nepřekvapivě z domovské Číny (kde je aplikace známa pod názvem Douyin). Druhý nejvyšší počet stažení pak měli „ na svědomí“ uživatelé v USA (přes 6 milionů či 10 %).

První desítku nejstahovanějších aplikací uzavírají Signal, Facebook, WhatsApp, Instagram, ZOOM, MX TakaTak, Snapchat a Messenger. Vesměs se tedy jedná o komunikační platformy.

Dnes nejčtenější

.