Zavřít reklamu

Měsíc poté, co americké úřady nařídily populární aplikaci na tvorbu a sdílení krátkých videí TikTok, aby odhalila, jaký vliv mají její praktiky na děti, platforma sama zpřísnila své zásady ochrany soukromí pro uživatele mladší 18 let. Konkrétně jde o to, že účty uživatelů ve věku od 13–15 let nyní budou ve výchozím nastavení soukromé.

To znamená, že videa dotyčného uživatele budou moci vidět jen ti, které uživatel schválí jako followera, což předtím neplatilo. Toto nastavení každopádně bude možné nastavit na veřejné.

Starší teenageři tuto změnu výchozího nastavení neuvidí. U uživatelů ve věku 16 a 17 let bude výchozí nastavení umožňující lidem stahovat si jejich videa nastaveno na „vypnuto“ místo „zapnuto“.

TikTok také nově blokuje možnost uživatelů stáhnout si videa vytvořená uživateli ve věku 15 let a mladšími. Pro tuto věkovou skupinu bude též omezena funkce přímých zpráv a nebude ani moci hostit živé přenosy.

V prosinci minulého roku americký úřad Federal Trade Commission požádal mateřskou společnost TikToku ByteDance, spolu s dalšími společnostmi provozujícími sociální média jako Facebook, Twitter nebo Amazon, aby mu poskytly podrobné informace o tom, jak shromažďují a používají osobní údaje uživatelů a jak jejich praktiky s tím spojené dopadají na děti a mládež.

TikTok, který je nejoblíbenější právě mezi dětmi a mládeží, má v současné době kolem miliardy měsíčně aktivních uživatelů.

Dnes nejčtenější

.