Zavřít reklamu

Oblíbená komunikační aplikace Telegram se ve své nejnovější aktualizaci dočká hned dvou vítaných funkcí. Kromě dlouho očekávaných videohovorů nabídne nově také podporu chatových bublin v operačním systému Android 11. Tvůrci aplikace informovali uživatele o detailech aktualizace na svém blogu.

Funkce videohovoru je v rámci nejnovější aktualizace dostupná pro všechny uživatele platforem Android i iOS, konkrétně prostřednictvím stránky kontaktů. Veškeré hovory jsou pak zabezpečené koncovým šifrováním. Pro ověření tohoto šifrování používá Telegram řetězec čtyř náhodných emotikonů na displeji každého ze zúčastněných uživatelů – pokud se řetězec emojis u všech stran shoduje, uživatelé si mohou být jisti bezpečným zašifrováním svého videohovoru. Videohovory jsou v současné chvíli k dispozici pouze v mobilní aplikaci Telegram a prozatím nabízí možnost propojení pouze dvou uživatelů, v průběhu následujících měsíců ale přibyde i podpora pro skupinové hovory. Videohovory se v aplikaci Telegram také v budoucnu dočkají dalších funkcí a vylepšení.

Další novinkou v poslední aktualizaci Telegramu je přidání podpory chatovacích bublin v operačním systému Android 11. V rámci této nové funkce získají majitelé kompatibilních mobilních zařízení „chatovací hlavy“, známé například z mobilní verze Facebook Messengeru. Funkce se zatím postupně šíří mezi majitele zařízení s betaverzi Androidu 11 – není tedy ještě plně dokončená, může být nestabilní a vykazovat dílčí chyby. Na screenshoty novinek z nové verze Telegramu se můžete podívat do fotogalerie tohoto článku.

Související články

Dnes nejčtenější