Zavřít reklamu

Facebook se po silném odporu rozhodl o tři měsíce odložit platnost změny zásad na ochranu soukromí u své globálně populární sociální platformy WhatsApp, konkrétně z února na květen. Jak jsme před pár dny informovali, změna spočívá v tom, že aplikace bude nově sdílet osobní data uživatelů s ostatními společnostmi sociálního obra.

Prakticky ihned poté, co Facebook změnu oznámil, se proti ní zvedl silný odpor a uživatelé začali spěšně přecházet na konkurenční platformy jako Signal nebo Telegram.

Sama aplikace v prohlášení vysvětlila z jejího pohledu „mylné informace“, které začaly mezi lidmi kolovat po původním oznámení. „Aktualizace zásad zahrnuje nové možnosti, které lidé budou mít pro komunikování s firmami, a poskytuje ještě větší transparentnost ohledně toho, jak shromažďujeme a používáme data. I když na platformě dnes nenakupuje každý, domníváme se, že v budoucnosti se tak rozhodne více lidí, a je důležité, aby lidé o těchto službách věděli. Tato aktualizace nerozšiřuje naše možnosti sdílet data s Facebookem,“ uvedla.

Facebook také oznámil, že v příštích týdnech udělá „mnohem více“, aby vyjasnil mylné informace ohledně toho, jak na WhatsAppu funguje ochrana soukromí a bezpečnost, a 8. února prý nebude blokovat či mazat účty, které s novými zásadami nevyjádřily souhlas. Místo toho „půjde postupně za lidmi, aby zásady svým vlastním tempem posoudili, než budou 15. května dostupné nové možnosti v oblasti byznysu“.

Dnes nejčtenější

.