Zavřít reklamu

Globálně populární sociální platforma WhatsApp, patřící pod Facebook, aktualizovala své zásady ochrany soukromí. Uživatelé již dostali upozornění, že platforma bude nově sdílet jejich osobní data s ostatními společnostmi Facebooku.

Pro mnohé může být změna nepříjemným překvapením, protože společnost provozující WhatsApp při akvizici Facebookem v roce 2014 uživatele ujišťovala, že jejím cílem je o nich vědět „co nejméně“.

Změna začne platit od 8. února, a pokud uživatel bude chtít aplikaci nadále používat, bude muset s ní souhlasit. Pokud nebude chtít, aby s jeho daty Facebook a jeho další společnosti operovaly, jediným řešením bude aplikaci odinstalovat a přestat službu používat.

Informace, které WhatsApp o uživatelích shromažďuje a bude sdílet, zahrnují například údaje o poloze, IP adresy, model telefonu, úroveň nabití baterie, operační systém, mobilní síť, sílu signálu, jazyk nebo IMEI (mezinárodní identifikační číslo telefonu). Kromě toho aplikace ví, jak uživatel volá a píše zprávy, jaké skupiny navštěvuje, kdy byl naposledy online, a zná také jeho profilovou fotografii.

Změna se nebude týkat úplně všech – díky přísnější legislativě o ochraně uživatelských dat známé pod zkratkou GDPR (General Data Protection Regulation neboli Obecné nařízení o ochraně osobních údajů) nebude platit pro uživatele v Evropské unii.

Související články

Dnes nejčtenější

.