Zavřít reklamu

Qualcomm zveřejnil své finanční výsledky za poslední kvartál a má se rozhodně čím chlubit. Během období říjen–prosinec, které ve fiskálním roku společnosti figuruje jako první kvartál letošního roku, její tržby dosáhly 8,2 miliardy dolarů (zhruba 177 mld. korun), což je meziročně o 62 % více.

Ještě impozantnější jsou čísla o čistých příjmech, které činily 2,45 mld. dolarů (přibližně 52,9 mld. korun). To představuje z roku na rok nárůst o 165 %.

Během konferenčního hovoru s investory však odcházející šéf Qualcommu Cristiano Amon varoval, že společnost momentálně nedokáže plně uspokojit poptávku a že čipový průmysl bude v příštích šesti měsících čelit globálnímu nedostatku.

Jak známo, Qualcomm dodává čipy všem velkým smartphonovým společnostem, sám je však nevyrábí a spoléhá se v tomto na TSMC a Samsung. Nicméně v souvislosti s koronavirovou pandemií začali spotřebitelé nakupovat více počítačů pro práci z domova a aut, což znamená, že společnosti v těchto odvětvích také zvýšily objednávky čipů.

Apple již ohlásil, že nedokáže uspokojit poptávku po iPhonech 12, a to kvůli „omezené dostupnosti některých komponent“. Připomeňme, že Qualcomm je jeho hlavním dodavatelem 5G modemů. Problémy však nemají jen technologické společnosti ale i automobilky. Například jeden z největších výrobců aut na světě General Motors sníží kvůli stejnému důvodu, tedy nedostatku komponent, výrobu ve třech továrnách.

Související články

Dnes nejčtenější

.