Zavřít reklamu

Před pár dny do éteru pronikla zpráva, že existuje možnost, že procesorový gigant AMD produkci svých 3nm a 5nm procesorů a APU i grafických karet přesune od společnosti TSMC k Samsungu. Podle nové zprávy k tomu však nakonec zřejmě nedojde.

AMD má s dodávkami skutečně problém, proto někteří pozorovatelé spekulovali, že se obrátí o pomoc na Samsung. Zdroje citované webem IT Home však nyní tvrdí, že problémy AMD nespočívají v tom, že by TSMC nedokázala pokrýt jeho poptávku, ale v nedostatečných dodávkách substrátů ABF (Ajinomoto Build-up Film; pryskyřicový substrát sloužící jako izolátor ve všech moderních integrovaných obvodech).

Jde prý o problém v celém odvětví, který měl postihnout výrobu dalších produktů různých dodavatelů a značek, včetně grafických karet řady Nvidia RTX 30 nebo herní konzole Playstation 5.

Proto podle zmíněného webu neexistuje reálný důvod, aby si AMD hledalo jiného dodavatele, zvláště když partnerství mezi procesorovým obrem a TSMC je silnější než kdy předtím, a to poté, co Apple přešel na 5nm výrobní proces, což pro AMD otevřelo 7nm linku.

I když tedy Samsung podle všeho výrobu produktů AMD outsourcovat nebude, obě společnosti již spolu pracují, a sice na grafickém čipu, který se má objevit v příštích čipsetech Exynos.

Související články

Dnes nejčtenější

.