Zavřít reklamu

Společnost Qualcomm oznámila novou aktualizaci své technologie Snapdragon Sound, která by v zařízeních se systémem Android měla snížit latenci zvuku přenášeného přes Bluetooth na pouhých 20 ms. 

Oznámená platforma Qualcomm S3 Gen 2 Sound by měla přinést několik velkých vylepšení pro zařízení, která ji podporují, z nichž nejvýznamnější je zde streamování zvuku s ultranízkou latencí. Přes Bluetooth se uživatelé s podporovanými zařízeními dočkají latence pouhých 20 milisekund. Pokud nejste v problematice zrovna zběhlí, takže vězte, že je to skutečně impozantní hodnota, když si uvědomíte, že mnoho špičkových sluchátek (jako jsou například AirPods Pro od společnosti Apple) se často pohybují kolem 120 až 150 ms. Snad jen OnePlus tvrdí, že sluchátka společnost Buds Pro dosahují 94 ms.

Toto nové řešení od Qualcommu by však mohlo vážně změnit pravidla hry, i když Qualcomm poznamenává, že je „optimalizováno pro hry“. Kromě toho bude tato nová platforma podporovat také LE Audio. Qualcomm to konkrétně vysvětluje takto: 

„Řešení bude také podporovat nejnovější možnosti vysílání LE Audio Auracast pro klíče a adaptéry, které mohou přeměnit zařízení, jako jsou televizory, telefony, notebooky, počítače, konzole a širokou škálu dalších zvukových zařízení, na prémiové platformy. Pro poslech hudby je podporováno 24bitové 96kHz streamování s vysokým rozlišením přes Bluetooth s využitím technologií Snapdragon Sound a Qualcomm aptX Adaptive audio. Snapdragon Sound umožňuje přehrávání hudby prémiové kvality, takže posluchači mohou slyšet každý detail hudby přesně tak, jak ji umělec zamýšlel.“ 

Ještě se hodí dodat, že zvuková platforma Qualcomm S3 Gen 2 je postavena na technologii Bluetooth 5.4, kterou dnes nenajdete v mnoha zařízeních. 

Dnes nejčtenější

.