Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, prakticky všechna průmyslová odvětví spoléhající se na pokročilé polovodiče se již nějakou dobu potýkají s globálním nedostatkem čipů. Problém nyní začal pociťovat i Samsung – podle nové zprávy z Jižní Koreje nedostatek čipů způsobuje narušení produkce jeho nejprodávanějších smartphonů řady Galaxy A, pročež výrobu nemůže rozšířit tak, jak by chtěl.

Podle některých analytiků je nedostatek čipů jedním z hlavních důvodů, proč Samsung letos nepředstaví Galaxy Note 21. Nyní se také musí potýkat s jeho dopadem na populární řadu střední třídy Galaxy A. Telefony této řady za letošní rok byly uvedeny na trh před několika měsíci, přičemž hlavními „hvězdami“ jsou modely Galaxy A52 a Galaxy A72.

Jihokorejský web THE ELEC nyní odkryl, že kvůli nedostatku čipů dochází ve výrobě telefonů řady Galaxy A k narušením. Výsledkem toho je, že Samsung nemůže vyrábět tolik kusů, kolik by chtěl, i zpoždění launche některých variant na důležitých trzích.

Například v USA stále není dostupný Galaxy A72, prodává se zde jen Galaxy A52 5G (oba modely byly přitom představeny společně). Samsung loni na americký trh uvedl v různých variantách Galaxy A71, takže není pravděpodobné, že jeho nástupce by do USA nedorazil.

Tyto nové telefony používají čipy Snapdragon, které jsou vyráběny 8nm LPP procesem Samsungu. Kromě řady Galaxy A tyto čipsety používají také smartphony značek Xiaomi a Redmi, což dále snižuje již tak omezenou dodávku.

Kdy se situace může zlepšit, je v tuto chvíli ve hvězdách. Podle některých hlasů může přetrvat do příštího roku, nejpesimističtější hlasy hovoří o několika dalších letech.

Související články

Dnes nejčtenější

.