Zavřít reklamu

Samsung se činí a nepřestává v rychlém vydáváním lednového bezpečnostního patche – jeho dalším zařízením, na který zamířil, je Galaxy S10 Lite (přesněji řečeno jeho mezinárodní varianta).

Aktualizace s nejnovější bezpečnostní záplatou nese firmwarovou verzi G770FXXS3DTL2 a očekávatelně s sebou nepřináší žádné nové funkce či vylepšení těch stávajících (to se bude možná týkat budoucího updatu pro telefony příští vlajkové řady Galaxy S21).

Nový update je v tuto chvíli vydáván asi v tuctu zemích světa a v následujících dnech by se měl rozšířit na další trhy. Jeho dostupnost si můžete ověřit známým způsobem – otevřením menu Nastavení, vybráním možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat.

Lednový patch jinak opravuje několik starých a nových chyb, z nichž žádná podle Samsungu nebyla kritická. Vyřešil například zranitelnost týkající se poškození paměti, jež zneužívala nechráněný protokol knihoven a která existovala už od dob Androidu 8.0, nebo přes tři roky starou vulnerabilitu typu přetečení zásobníku. Kromě toho opravil problém s nefungující čtečkou otisků prstů na modelech řady Galaxy Note 20, pokud uživatel používal určitý typ ochrany displeje.

Novou záplatu dostaly již např. telefony řad Galaxy S9, S10 a S20, Note 20 nebo smartphony Galaxy S20 FE, Galaxy Note 10 Lite a Galaxy A50.

Související články

Dnes nejčtenější

.