Zavřít reklamu

Pro spoustu uživatelů chytrých telefonů je při výběru nového zařízení zásadním kritériem výdrž baterie. Pokud jste po nedávných únicích reálných videí GalaxyS21+ nadšeni, dnešní zpráva vás navnadí ještě více, týká se totiž lepší výdrže baterie Galaxy S21, Galaxy S21+ i Galaxy S21 Ultra, ta by měla být oproti řadě Galaxy S20 výrazně lepší, nic však není zadarmo, jakým způsobem toho Samsung dosáhne? Pojďme to společně zjistit.

Už dříve jsme vás informovali o tom, že bychom u Galaxy S21 a Galaxy s21+ měli nalézt 1080p displej a to také nyní znovu zmiňuje server PhoneArena. Jedná se sice oproti 1440p displeji Galaxy S20 a Galaxy S20+ samozřejmě o zhoršení, ale je nutné vzít také v potaz dvě věci. Tou první nepochybně je, že většina uživatelů si změny ani nevšimne a tou druhou, že snížení rozlišení se musí projevit na výdrži baterie.

Samozřejmě pozitivní účinek na baterii zmiňovaných dvou modelů budou mít i nové procesory. Exynos 2100 i Snapdragon 888, které v závislosti na trhu nalezneme v již zmiňovaných telefonech, totiž jejich autorské společnosti vyrobí 5nm technologií, takže čipy budou úspornější, konkrétně by se mělo jednat o cca 20% lepší efektivitu. Další energii pak přinese integrování 5G čipu přímo do čipsetu a vylepšení 5G antény.

Samsung Galaxy S21 dostane do vínku úplně stejnou baterii, jako jeho předchůdce, tedy 4000mAh, avšak u Galaxy S21+ se můžeme těšit na zlepšení o v oblasti kapacity, nalézt bychom u něj měli 4800mAh baterii, oproti Galaxy S20+ si tedy telefon polepší o celých 300mAh a to se samozřejmě musí na celkové výdrži na jedno nabití také ukázat.

Úplně na závěr  si necháváme Samsung Galaxy S21 Ultra, u toho se žádné zvýšení kapacity baterie nedočkáme, opět můžeme počítat, stejně jako u Galaxy S20 Ultra, s 5000mAh článkem. Není však potřeba házet hned flintu do žita. Samsung samozřejmě myslel na výdrž baterie také u tohoto modelu. Nemusíte se obávat, že bychom také u tohoto nejvybavenějšího modelu museli čelit sníženému rozlišení, opět se setkáme s 1440p displejem, avšak místo LTPS technologie bude použita LTPO. Co to znamená v praxi? Displej nebude mít nastavenu statickou 120MHz frekvenci, ta bude místo toho variabilní, podle právě zobrazovaného obsahu, tím by mělo být docíleno významné úspory, podle dostupných informací 15-20%. Také u Galaxy S21 Ultra se samozřejmě na výdrži baterie podepíší také 5nm procesor, integrovaný 5G modem a vylepšená 5G anténa.

Oceníte lepší vydrž baterie za cenu nižšího rozlišení? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

 

Dnes nejčtenější

.