Zavřít reklamu

Dnes dostáváme opět další indicii k tomu, že by ještě nepředstavená série Galaxy S21 mohla být velice povedená, i když sám Samsung si to tak úplně nemyslí. Nedávno nás překvapily podrobné specifikace a uchvátila „oficiální“ videa, které se dostala s předstihem na internet. Nezbývá toho tedy mnoho, co ještě o Galaxy S21 nevíme, avšak přeci jen se něco najde, nyní dostává další dílek do pomyslné skládačky, tykající se čtečky otisky prstů. Ta bude opět umístěna pod displejem, dočká se výrazných vylepšení.

Samsung předvedl ultrazvukovou čtečku otisků prstů poprvé u řady Galaxy S10, ta nabízí oproti optické čtečce několik výhod. Tou největší je nesporně vysoká bezpečnost, dalšími, avšak neméně významnými přednostmi jsou rychlost čtení a také funkčnost například s vlhkými prsty. Smutné je, že se čtečka až doposud v podstatě nezměnila, zlom by však měl nastat v případě Galaxy S21. Dočkat bychom se měli až dvakrát rychlejšího odemykání, to  praxi znamená, že by se stačilo displeje jen dotknout a telefon se v mžiku odemkne. Druhým podstatným upgradem je zvětšení plochy čtečky, díky tomu bychom se měli potýkat s méně neúspěšnými odemknutími. Pokud bychom měli být konkrétní, zvětší se plocha senzoru z 4x9mm na 8x8mm, tedy o přibližně 77%.

Doufejme, že se ultrazvuková čtečka otisků prstů pod displejem Samsungu u Galaxy S21 povede lépe, než tomu bylo při uvedení Galaxy S10, tehdy totiž čtečka fungovala jen s některými ochrannými foliemi a bylo snadné ji ošálit. Další podrobnosti a  novinky se dozvíme 14. ledna, toto datum totiž bylo oficiálně potvrzeno.

Dnes nejčtenější

.