Zavřít reklamu

Analytická společnost Counterpoint Research zveřejnila zprávu o 5G segmentu globálního smartphonového trhu za první měsíc podzimu. Vyplývá z ní, že nejprodávanějším 5G telefonem byl Samsung Galaxy Note Ultra 5G, přičemž jeho tržní podíl činil 5 %. Jako druhý skončil vlajkový model společnosti Huawei P40 Pro s podílem 4,5 % a první trojici uzavírá další smartphone od Huawei, tentokrát model střední třídy Huawei nova 7 s podílem o 0,2 % nižším.

Do první pětice nejprodávanějších 5G smartphonů se vešly další dvě „vlajky“ Samsungu – Galaxy S20+ 5G a Galaxy Note 20 5G, jejichž podíl byl 4, resp. 2,9 %.

Pro Samsung jsou tyto výsledky více než povzbudivé, nicméně se tento měsíc mohou výrazně změnit, jelikož do prodeje vstoupila nová generace iPhonů a také nová vlajková řada Huawei Mate 40. O tu pravděpodobně mimo Čínu nebude tak velký zájem (kvůli přetrvávajícím sankcím americké vlády opět postrádá služby Googlu), vysokou šanci změnit poměry na trhu však má právě řada iPhone 12 a jeho čtyři modely. Vzpomeňme jen, jak populární byli na začátku prodeje jejich předchůdci.

Zcela jiná situace panuje v Číně, kde je jasným lídrem tamního trhu s 5G smartphony právě Huawei. Podle nové zprávy společnosti IDC činil jeho tržní podíl ve třetím čtvrtletí přes 50 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.