Zavřít reklamu

Huawei na čínskou sociální síť Weibo „pověsil“ oficiální render, který odhaluje unikátní fotomodul jednoho z modelů chystané vlajkové série Mate 40. Unikátnost spočívá v tom, že má tvar šestiúhelníku, s čímž doposud žádný výrobce nepřišel.

Z renderu vyplývá, že modul bude zabírat velkou část horní třetiny telefonu. Jde o radikální změnu oproti neoficiálním renderům, které ukazovaly Mate 40 s velkým kruhovým modulem. Z obrázku není možné vyčíst, jaké bude uspořádání senzorů nebo kolik jich v modulu bude. (Neoficiální zprávy každopádně hovoří o tom, že Mate 40 bude mít trojitý a Mate 40 Pro čtverný fotoaparát.)

Podle neoficiálních zpráv dostane základní model do vínku zakřivený displej typu OLED s úhlopříčkou 6,4 palců a obnovovací frekvencí 90 Hz, nový čipset Kirin 9000, až 8 GB operační paměti, 108MPx hlavní fotoaparát, baterii s kapacitou 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W a model Pro vodopádový displej s úhlopříčkou 6,7 palců, až 12 GB operační paměti a stejnou kapacitu baterie. Spekuluje se také o tom, že oba jako první poběží na novém proprietárním operačním systému Huawei HarmonyOS 2.0.

Čínský smartphonový gigant již před pár dny potvrdil, že novou řadu uvede na scénu 22. října.

Související články

Dnes nejčtenější

.