Zavřít reklamu

Huawei na čínskou sociální síť Weibo „pověsil“ oficiální render, který odhaluje unikátní fotomodul jednoho z modelů chystané vlajkové série Mate 40. Unikátnost spočívá v tom, že má tvar šestiúhelníku, s čímž doposud žádný výrobce nepřišel.

Z renderu vyplývá, že modul bude zabírat velkou část horní třetiny telefonu. Jde o radikální změnu oproti neoficiálním renderům, které ukazovaly Mate 40 s velkým kruhovým modulem. Z obrázku není možné vyčíst, jaké bude uspořádání senzorů nebo kolik jich v modulu bude. (Neoficiální zprávy každopádně hovoří o tom, že Mate 40 bude mít trojitý a Mate 40 Pro čtverný fotoaparát.)

Podle neoficiálních zpráv dostane základní model do vínku zakřivený displej typu OLED s úhlopříčkou 6,4 palců a obnovovací frekvencí 90 Hz, nový čipset Kirin 9000, až 8 GB operační paměti, 108MPx hlavní fotoaparát, baterii s kapacitou 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W a model Pro vodopádový displej s úhlopříčkou 6,7 palců, až 12 GB operační paměti a stejnou kapacitu baterie. Spekuluje se také o tom, že oba jako první poběží na novém proprietárním operačním systému Huawei HarmonyOS 2.0.

Čínský smartphonový gigant již před pár dny potvrdil, že novou řadu uvede na scénu 22. října.

Dnes nejčtenější

.