Zavřít reklamu

Aplikace Google Pay si začíná procházet důsledným redesignem. Podoba aplikace se zatím změnila v USA a v Indii, zbytek světa by měl následovat v nejbližší době. Velká aktualizace nepřináší pouze změnu vzhledu a loga služby, ale i množství nových užitečných funkcí. Nově by se aplikace měla soustředit na osobní finance díky důrazu na vztahy s ostatními lidmi i společnostmi.

Google Pay nyní ve zmíněných zemích připomíná spíše chatovací aplikaci než jednoduchý prostředek k různým platbám. Nový design se točí kolem konverzací s ostatními lidmi a společnostmi. V podobě chatů shromažďuje informace o minulých transakcích a umožnuje si například jednoduše rozdělit výdaje s ostatními. Na ukázkových screenshotech Google ukazuje využití funkce například k rozdělení platby se spolubydlícími. V takových případech Google Pay provede samo i všechny potřebné výpočty.

V USA nabízí aplikace množství slevových kupónů a výhod u obchodních partnerů. Každý měsíc uživatele čeká přehled minulých výdajů a tedy zvýšená kontrola nad svými financemi. Google tím prosazuje posun k bezpečnějšímu a kontrolovatelnějšímu utrácení. S tím spojuje nové možnosti zabezpečení plateb. Pomocí nových podrobných nastavení lze přizpůsobit sdílení informací podle svých představ, včetně úplného vypnutí personalizace aplikace a zachování pouze základních funkcí. Google však slibuje, že shromážděná data neprodá třetí straně a že je nebude využít k tvorbě cílených reklam. Zatím nevíme, kdy se Google Pay v nové podobě podívá do našich zemí.

Související články

Dnes nejčtenější