Zavřít reklamu

Smartphonovému byznysu Samsungu se i přes koronavirovou pandemii v předposledním čtvrtletí roku velmi dařilo. A to nejen v USA, kdy po více než třech letech vystřídal Apple na pozici jedničky, ale i doma, kde dosáhl nejvyššího tržního podílu v historii.

Podle nové zprávy společnosti Strategy Analytics činil tržní podíl Samsungu v Jižní Koreji ve třetím kvartálu rekordních 72,3 % (ve stejném období loni to bylo 67,9 %). První trojici uzavírají se značným odstupem Apple (8,9 %) a LG (9,6 %). U obou těchto gigantů došlo meziročně k poklesu pod 10 % podílu.

Rekordní tržní podíl pomohly jihokorejskému technologickému kolosu dosáhnout zejména telefony řady Galaxy Note 20 a ohebné smartphony Galaxy Z Flip 5G a Galaxy Z Fold 2. Celkem v předmětném období na trh dodal 3,4 milionů smartphonů.

Analytici nicméně očekávají, že podíl Samsungu v posledním kvartálu o něco klesne, jelikož poptávka po nových iPhonech – iPhonu 12 mini, iPhonu 12, iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max – se zdá být silná. Právě to je podle stále se množících neoficiálních zpráv důvodem, proč chce Samsung představit a uvést na trh novou vlajkovou řadu Galaxy S21 (S30) dříve než obvykle. K jejímu uvedení na scénu by konkrétně mělo dojít začátkem nebo v polovině ledna příštího roku a na trh prý dorazí ještě týž měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější

.