Zavřít reklamu

Už v srpnu jsme vás informovali o tom, že Samsung pracuje na levném smartphonu s displejem bez rámečků – Galaxy A12, nyní získal telefon důležitou certifikaci a objevil se v benchmarku, je tak zase o krok blíž k představení.

Galaxy A12 je nástupcem cenově dostupného modelu Galaxy A11, který jihokorejská společnost odhalila teprve letos v březnu. Nyní připravovaná generace telefonu získala NFC certifikát a je tak opět o něco blíže k oficiálnímu představení. Z dostupné certifikace se bohužel nedozvídáme žádné další detaily, kromě přítomnosti technologie NFC.

Na internet se také dostal Geekbench benchmark, v kterém se objevuje zařízení s kódovým označením SM-A125F, což odpovídá Galaxy A12. Díky tomuto úniku víme, že chystaný smartphone nabídne čipset MediaTek Helio P35 s frekvencí 2,3 GHz. Co se týče skóre, kterého smartphone dosáhl v onom benchmarku, jedná se o 169 bodů v testu jednoho jádra a 1001 bodů v multi-core testu.

Připravovaný levný smartphone by měl být velmi podobný svému předchůdci. Očekávat můžeme 3GB paměti RAM, 32 nebo 64GB vnitřního úložiště, LCD HD+ displej „bez rámečků“ a opět tři zadní fotoaparáty. Počítat můžeme také s operačním systémem Android ve verzi 10 s nadstavbou OneUI. Další podrobnosti zatím nejsou k dispozici, ale věří se, že Galaxy A12 opět přijde minimálně s baterií o kapacitě 4000mAh, 15W nabíjením, podporou microSD karet a 3,5mm jackem.

Galaxy A11 se u nás sice neprodával, avšak jeho předchůdce ano, je tak možné, že se nové generace dostupného smartphonu dočkáme i u nás. Přesný design smartphonu ještě není znám, proto v galerii článku naleznete, pro představu, snímky Galaxy A11. Kupujete pouze vlajkové modely nebo se spokojíte i s telefonem s menším množství funkci avšak za nižší cenu? Diskutujte v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.