Zavřít reklamu

O chystané vlajkové řadě společnosti Samsung – Galaxy S21 (S30) slýcháme čím dál častěji, avšak velkou neznámou byl prozatím design. Díky známým leakerům @OnLeaks a @pigtou, kteří sdíleli vůbec první rendery připravovaných smartphonů, však dostáváme velmi konkrétní představu vzhledu Galaxy S21 (S30) a Galaxy S21 (S30) Ultra. Změny jsou patrné hned na první pohled.

Na renderu v galerii článku je jasně patrné, že „základní“ model – Galaxy S21 dostane rovný displej, stejně jako tomu je v případě Galaxy Note 20. Je tak možné, že Samsung konečně vyslyšel své fanoušky a nabídne ve vlajkové sérii hned od začátku prodeje variantu s obrazovkou bez zakřivení. Uprostřed 6,2″ displeje si pak můžeme všimnout malého výřezu pro selfie fotoaparát, který je situovaný do jeho středu. Razantní změny se však konají také na zadní straně telefonu, řeč je o vyčnívající oblasti fotoaparátů. Ta se stále nachází vlevo, avšak je částečně a poněkud zvlastně zakomponována do rámečku telefonu. Netradiční je také umístění blesku, nachází se totiž mimo vystouplý modul trojitého foťáku. Poslední informací, o kterou se s námi @OnLeaks dělí, jsou rozměry Galaxy S21 – 151.7 x 71.2 x 7.9mm (9mm pokud počítáme vystouplou oblast fotoaparátů). Velikostí tedy bude smartphone velmi podobný Galaxy S20, jeho rozměry jsou 151.7 x 69.1 x 7.9mm.

Galaxy S21 (S30) Ultra bude osazen, narozdíl od svého „menšího“ bratra mírně zakřiveným displejem o velikosti 6,7 – 6,9 palců (přesný údaj prozatím neznáme) v jehož středu je opět výřez pro přední fotoaparát. Rozměry zařízení samotného dosáhnou rovněž velmi podobných hodnot, jako Ultra verze Galaxy S20: 165.1 x 75.6 x 8.9mm (10,8mm s vystouplou oblastí fotoaparátů), oproti 166.9 x 76.0 x 8.8mm. Na zádech telefonu opět spatříme čtyři fotoaparáty s bleskem umístěné do vyčnívajícího modulu, tak jak jsme zvyklí. Avšak poměrně znepokojivé jsou rozměry této vystouplé oblasti, na dostupných renderech to vypadá, jako by vystoupnutí sahalo těměř až ke středu zad. @OnLeaks nám jako poslední informace sděluje, že Galaxy S21 Ultra nebude sice disponovat slotem pro S-Pen, ale to neznamená, že jej nebude podporovat. Znovu potvrzeno je také dřívější představení řady Galaxy S21 (S30) a to v lednu příštího roku.

Zdroj: SamMobile (1, 2), @OnLeaks Voice (1, 2)

Související články

Dnes nejčtenější

.