Zavřít reklamu

Apple kopíruje Samsung, Samsung kopíruje Apple. To jsou argumenty fanoušků obou zmíněných značek během nikdy nekončících sporů. Olej do těchto hádek může přilít nová skutečnost, na internetu se totiž objevila zprávy, že má příští rok iPhone 13 přijít se zásadními novinkami, se kterými se u telefonů jihokorejského technologického giganta setkáváme už nějakou dobu.

Prvním smartphonem z dílny jihokorejské společnosti, který přišel s úložištěm o kapacitě 1 TB, byl Samsung Galaxy S10+. Ten navíc podporoval také microSD karty o velikosti až 512 GB. Apple sice příští rok iPhonům nepřidá podporu microSD karet, ale měl by u nich nabídnou vnitřní paměť až 1TB. S touto informací přišel známý „únikář“ Jon Prosser na svém twitterovém účtu.

V současné době Apple nabízí maximálně 512 GB uživatelské paměti a to u modelů iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Proč se jablečná firma nejspíše rozhodla pro tento upgrade? Úniky, které se dostaly na web hovoří o tom, že by iPhone 13 měl být schopný natáčet videa s rozlišením 8K, což mimochodem zvládnou už nyní Galaxy S20 i Galaxy Note 20. Každopádně 8K videa zabírají, vzhledem k jejich vysoké kvalitě, více místa v paměti, takže je logické, že cupertinská společnost chce nabídnout svým zákazníkům více prostoru. iPhony, kterých se dočkáme příští rok by také měly přijít s vyšší obnovovací frekvencí displeje, s kterou se opět můžeme setkat už nyní u Galaxy S20 a Galaxy S20 Ultra.

Jakých novinek u iPhonu 13 se dočkáme, si budeme muset ještě pěkně dlouhou chvíli počkat. Prozatím se však můžeme těšit na Galaxy S21 (S30), jehož představení je v podstatě za dveřmi. Vnímáte situaci tak, že Apple kopíruje od Samsungu a naopak? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.